دیدنیهای سرعین

در این مقاله از ایرانگردی قصد داریم سرعین اردبیل ,بهشتی جذاب برای شما معرفی کنیم.سرعین دارای مکان های دیدنی و درمانی بسیار خوبی می باشد که چشمه‌های آبگرمش بسیار معروف می باشند.

اگر قصد سفر به اردبیل دارید ,حتما حتما به سرعین سری بزنید.این شهر بهشتی جذاب و دارای آب و هوای بسیار عالی خصوصا در تابستان می باشد .سرعین سالانه گردشگران و توریست های فراوانی به خود جذب کرده است تا در لیست شهرهای پر طرفدار از نظر گردشگری قرار بگیرید.

سرعین در ۳۰ کیلومتری غرب شهر اردبیل می باشد که دارای مکان های دیدنی فراوان و از جمله آب گرم های بسیار معروفی می باشد,با ما همراه باشید تا مکان های دیدنی این شهر را برای شما معرفی کنیم.

پیست اسکی آلوارس

در ۲۴ کیلومتری سرعین روستای آلوارس می باشد که بعد از مسافت ۱۲ کیلومتر به پیست اسکی آلوارس می رسید.این پیست اسکی معروف ایران ,جز بزرگترین پیست اسکی کشورمان می باشد که همیشه حداقل در هشت ماه از سال فعال می باشد و برف برای اسکی بازی و تمرین دارد.این مجموعه یک مسیر اسکی آموزشی، دو ایستگاه کلاس‌های آموزشی، مهمانسرا و رستوران و ناگفته نماند که مسیر دسترسی به پیست اسکی از روستا تا پیست هم آسفالت می باشد.

آبگرم گاومیش گلی

از معروف ترین آب گرم های اردبیل ,آبگرم گاومیش گلی است.این اب گرم در شهر سرعین قرار دارد که نسبت به سایر آبگرم ها کمتر بو دارد و اب این چشمه تُرش مزه، بیرنگ که برای درمان بیماری‌های عمومی، بیماری‌های سیستم حرکتی مانند دردهای مزمن روماتیسمی، بیماری‌های زنان و بیماری‌های قلبی بسیار مناسب است.

چاقور چوقر

تپه ای بسیار زیبا که در فصل بهار و اوایل تابستان بسیار شگفت انگیز و زیبایی خاصی دارد که در این تپه گونه های کمیاب خزنده گان مثل آفتاب پرست و سوسمار زندگی می کنند.این تپه در روستای چاقور چوقر سرعین می باشد.

آبگرم سبلان

یکی دیگر از آبگرم های معروف سرعین سبلان نام دارد.این آبگرم سرعین مجتمع بسیار زیبا و خوبی دارد که مخصوص تفریح خانوادگی می باشد.این ابگرم سه استخر سرپوشیده (دو استخر عمومی برای زنان و یک استخر عمومی برای مردان)، چهار واحد سونای خشک، دو واحد سونای بخار، حوضچه‌های آب سرد،جکوزی، بخش فیزیو تراپی با امکانات زیاد می باشد. در مجموعه ابگرم سبلان یک مجموعه تفریحی عالی و خوبی می باشد که می توانید یک روز را در این ابگرم بمانید و از رستوران و بوفه آن هم استفاده کنید.

روستای شایق

از روستاهای دیدنی و زیبای سرعین و یا بزرگترین روستای این شهر که دارای طبیعت زیبا و آب و هوای فوق العاده عالی را می توان برای این روستا که به زودی به یکی از جاذبه های گردشگری در این منطقه از کشور تبدیل خواهد شد سری بزنید .

دره جنگلی ایردموسی

از طبعیت های بسیار خوب و زیبای سرعین می توان دره جنگلی ایردموسی را برای شما معرفی کرد. در این دره می توانید چشم‌اندازهای بسیار زیبا، نهرها و چشمه‌سارها، چمنزارهای انبوه و باغات میوه تماشا کنید و لذت هوای پاک و سالم را حس کنید.این دره در ۱۴ کیلومتری غرب اردبیل و در نزدیکی سرعین می باشد.

بهترین فصل سفر به سرعین اواخر فصل بهار و اوایل تابستان است که می توانید از طبعیت زیبا و اب درمانی آن به راحتی استفاده کنید.

نظر شما در مورد سفر به سرعین و ابگرم های این منطقه چیست؟

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. سرعین گفت:

    سرعین یکی از مقاصد گردشگری ناب و محبوب در ایرانه!