دیدنی های سردشت

در این مقاله از ایرانگردی قصد داریم سفر به گوهری در میان کوه های زاگرس با زیبایی های کم نظیر استان کردستان در ۸۸ کیلومتری شمال شرق استان قزوین_ شمال دره الموت را برای شما بهتر معرفی کنیم.

شهر سر دشت چشم اندازهای متنوع ,انبوه درختان درهم و همچنین آب و هوای معتدل سالم با آب زلال چشمه سالان که از دل کوه زاگرس بسیار دیدنی و زیبا می باشد.فاصله سنندج تا سر دشت حدود ۱۳۶ کیلومتر فاصله دارد که می توانید زیبایی خاصی در این شهر مشاهده کنید.

در تمام نقاط شهر سر دشت اب زلال که از کوه ها سرازیر می شوند و می توانید ببیند که درختان سرسبز و منظر بسیار زیبا و بکر این شهر چقدر حس خوبی به ادمی میدهند تا یک روز خوب را با روحیه خوب شروع کنید.

از مزیت های سر دشت برای شما بیان کنیم که این شهر نزدیک ترین شهر به کردستان عراق می باشد و در این شهر جاذبه های دیدنی زیادی و همچنین دارای دو بازارچه فعال مرزی کیله و بیژوه در منطقه آلان این شهر فعال می باشد.

مردم سردشت اغلب با زبان کردی و به لهجه سورانی صحبت می کنند ,اما به زبان فارسی هم تسلط دارند و در فصول مختلف سال می توان انواع دیدنی ها را در شهر سردشت تماشا کرد از جمله تابستان میوه های خوشمزه و کوهستانی و در پاییز آب و هوایی بارانی و برگ های آتشین رنگ و در فصل زمستان طبیعت سفید پوش و بکر برای اسکی و در فصل بهار هم می توانید دشت هایی غرق در گلهای رنگارنگ ببینید.

مطالب مرتبط