دریاچه نمک خور اصفهان

اگر قصد گردشگری و تفریحی متفاوتی دارید این پست را حتما بخوانید,معرفی یک مکان خاص با پدیده های ساده و فوق العاده زیبا که برای شما بسیار دیدنی و جالب می باشد.

دریاچه نمک خور اصفهان جاذبه ای بسیار متفاوت در اصفهان می باشد که قصد داریم در این پست برای شما معرفی کنیم تا شما این دریاچه فصلی ایران که در قلب کویر را از دست ندهید.شما می توانید هم با تور گردشگری و ایرانگردی به دریاچه نمک خور بروید و هم می توانید بصورت خانوادگی و گروهی به این دریاچه بروید و و جاذبه ای خاص را از نزدیک تماشا کنید.

دریاچه نمک خور اصفهان بزرگترین منابع نمک کشور ما است که بزرگترین دریاچه فصلی نمک ایران هم به شمار می رود و جاذبه ای طبیعی و چشم نواز آن هم این منطقه را به یک مکانی مناسب برای تفریح بوجود آورده است که شما در میانگین ۲ الی ۴ ساعت زمان می توانید از این دریاچه بازدید کنید و در این زمان بهترین ساعت ها در قلب کویر بمانید.

دریاچه نمک خور اصفهان به وسعت ۲۰۰۰ کیلومترمربع وسعت دارد و با عنوان بزرگترین دریاچه فصلی نمک ایران شناخته می شود که به دلیل ارتفاع کم ان از آب های آزاد این دریاچه جزو کم ارتفاع ترین نقاط در فلات ایران به شمار رود.

دیدنی های خاص دریاچه نمک خور اصفهان

این دریاچه که درقلب کویر می باشد ,یه یاد داشته باشید در اطراف آن پوشش گیاهی بسیار خوبی وجود ندارد .اما زیبایی های خاص این دریاچه این می باشد که اشکال نمکین زیبا جای خالی تمام زیبایی ها را پر می کند و جلوه ای خاص را به زمین بخشیده است که ساختار بسیار جالبی بوجود آورده است و با عنوان پلی گون یا چند ضلعی شناخته می شوند.

پلی گون ها یک رنگ نمی باشند,بلکه در زمستان در اثر مخلوط شدن با خاک رس به رنگ سیاه در می آیند,اما در تابستان این پلی گون ها بر اثر شدت تبخیر به رنگ سفید دیده می شوند.

قدم زدن در دریاچه بسیار خاص می باشد ,اینگونه که دریاچه در بیشتر روز های سال اب ندارد و شما می توانید به قلب دریاچه بروید و از تماشای طبیعت کویری و نمکی لذت ببرید.نکته مهم این می باشد که آب در سطوح زیرین در جریان است و از زیر پای شما عبور می کند.

شما اگر ساعتی که نزدیک به غروب خورشید باشد برای رفتن به دریاچه انتخاب کنید بهترین زمان برای عکاسی در دل کویر می باشد.زیرا یکی از دیدنی ترین صحنه ها در این طبیعت است پس ثبت تصویر از آن را از دست ندهید.

آب و هوای منطقه بیشتر گرم و خشک است که به طور کلی هوا در چهار فصل سال خشک است اما در فصول گرم میزان رطوبت آن به میزان بسیار ناچیزی کاهش پیدا می کند.

ما بهترین زمان برای رفتن به این دریاچه را از ماه مهر تا اردیبهشت می دانیم ,البته در هر فصل زیبایی خاصی در این دریاچه می توانید ببینید.

به یاد داشته باشید که در نزدیکی این دریاچه امکاناتی وجود ندارد ,اگر قصد ماندن و اقامت در نزدیکی دریاچه دارید حتما آمادگی و آشنایی به اصول کمپ در کویر را داشته باشید.

آدرس:استان اصفهان، ۴۰ کیلومتری شرق مرکز شهرستان خور و بیابانک، محور ارتباطی طریق‌الرضا(ع) خور ـ طبس

به یاد داشته باشید که مسیرهای دیگر را برای رسیدن به این دریاچه انتخاب نکنید ,زیرا باتلاقی بودن زمین های اطراف و گاه خود دریاچه کار شما را دشوار می کند.

تصاویری از دریاچه نمک خور  اصفهان

مطالب مرتبط