مکان های تفریحی ریجاب در کرمانشاه

ریجاب یکی از شهرستان های زیبا استان کرمانشاه می باشد این شهرستان حدودا ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه قرار گرفته است.این شهرستان هم یکی از مکان تفریحی استان کرمانشاه را دارد که گردشگران و مسافرانی را به سمت خود جذب کرده است.

این شهرستان دارای مکان های تفریحی : قبر سلطان سی قلی، برج خاموشی، زندان دوناب و ده‌ها اثر دیگر که در این شهرستان قرار گرفته است و می خواهیم آن ها را برای شما بهتر معرفی کنیم.

اسم این شهرستان از نظر کرده ها به این معنی است که محل ریزش آب معنی شده است که همچنین در این شهرستان هم با وجود رود الوند و آبشاری های که در این شهرستان ریجاب قرار دارد به خوبی معنی شده است.

یکی از آبشار های معروف ریجاب در  قسمت شمال غرب شهرک ریجاب و در روستای ژالکه واقع شده که بلند ترین آبشار های کشور ایران محسوب می شود که یک مکان با صفا برا گردش و تفریح می باشد و در روبه روی این ابشار هم آبشار دیگر وجود دارد .

وجود رودخانه الوند که از شهر ریجاب می گذرد باعث شده ساکنان این شهر از آن استفاده کنند خصوصا برای باغ گردو که در جوار این رودخانه زیبا و پر پیچ خم وجود دارد و همچنین وجود دره های واقعا زیبا ریجاب که با نام های :دره لرز، دره تاویان، دره مران، انجیر کلان، دره صالحان، قمه قوله، دره هونان، دره تاریکه، دره چنار، مری بول، که زیبایی آن به پوشش چنگی آن می باشد و همچنین وجود چشمه های در این شهر توانسته زیبایی به این شهرستان بیشتر وارد کند.

پوشش گیاهی ریجاب هم می توان تشکیل دهنده باشد از :بلوط، پسته کوهی، زالزالک، آلبالوی وحشی، تمشک وحشی، بید، انجیر، گردو، انار و همچنین گیاهان دارویی مانند:چینور، گنور و ریواس، سماق، اسپن یا اسپند، زو، کنگر، سیرونه، که در ریجاب یافت می شود.

مطالب مرتبط