پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

در هفت کیلومتری جنوب شهر خان بین و پنجاه و پنج کیلومتری شرق گرگان پارک جنگلی و آبشار شیرآباد واقع شده است که از جاذبه های گردشگری شهرستان رامیان استان گلستان می باشد .

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

مجموعه گردشگری پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان ر در شش کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران – شمال قرار گرفته است و با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد، خان ببین آزادشهر، گرگان و گنبد مرتبط می باشد به گونه ای که آبشار و غار شیر آباد در نزدیکی خان ببین که در حال حاضر دارای خدمات و امکاناتی نیز می‌باشد به ویژه همراه با سایت آبشار زیبای کبودوال می‌تواند به عنوان یک مجموعه گردشگری در منطقه مطرح و تقویت کنندة همدیگر باشند .

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

آبشار خان ببین پله ای شکل بوده و شامل هفت آبشار می‌شود که بزرگترین آبشار آن سی متر ارتفاع دارد و دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر در پای دیواره آن به وجود آمده است و غار زیبا و معروف آن نیز بلافاصله بعد از آبشار اول آن واقع شده است که از عجایب زیبای این پارک جنگلی شیرآباد به شمار می‌آید.

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

رودخانه‌ها و چشمه‌های خنکی در اطراف پارک جنگلی و آبشار شیرآباد وجود داشته که به دلیل کاهش بارندگی در سال های اخیر دیگر اثری از ان ها نیست .
جنگل‌های انبوه با گونه‌های گیاهی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ و افرا و نیز گونه‌های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه از دیگر جاذبه‌های پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط