خانه / تور ایرانگردی - جاذبه های گردشگری ایران - دیدنی های ایران / پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان

پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (1)

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

در هفت کیلومتری جنوب شهر خان بین و پنجاه و پنج کیلومتری شرق گرگان پارک جنگلی و آبشار شیرآباد واقع شده است که از جاذبه های گردشگری شهرستان رامیان استان گلستان می باشد .

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (2)

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

مجموعه گردشگری پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان ر در شش کیلومتری جنوب جاده اصلی ارتباطی تهران – شمال قرار گرفته است و با شهرهای کوچک و بزرگ استان نظیر شیر آباد، خان ببین آزادشهر، گرگان و گنبد مرتبط می باشد به گونه ای که آبشار و غار شیر آباد در نزدیکی خان ببین که در حال حاضر دارای خدمات و امکاناتی نیز می‌باشد به ویژه همراه با سایت آبشار زیبای کبودوال می‌تواند به عنوان یک مجموعه گردشگری در منطقه مطرح و تقویت کنندة همدیگر باشند .

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (3)

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

آبشار خان ببین پله ای شکل بوده و شامل هفت آبشار می‌شود که بزرگترین آبشار آن سی متر ارتفاع دارد و دو حوضچه با عمق چهل تا هفتاد متر در پای دیواره آن به وجود آمده است و غار زیبا و معروف آن نیز بلافاصله بعد از آبشار اول آن واقع شده است که از عجایب زیبای این پارک جنگلی شیرآباد به شمار می‌آید.

Rami Shirabad Falls Park and Golestan (4)

جاذبه های گردشگری طبیعی گلستان

رودخانه‌ها و چشمه‌های خنکی در اطراف پارک جنگلی و آبشار شیرآباد وجود داشته که به دلیل کاهش بارندگی در سال های اخیر دیگر اثری از ان ها نیست .
جنگل‌های انبوه با گونه‌های گیاهی کمیاب مانند درختان سرخدار، ملچ و افرا و نیز گونه‌های حیوانات وحشی نظیر خرس، پلنگ، شغال، گرگ و روباه از دیگر جاذبه‌های پارک جنگلی و آبشار شیرآباد رامیان گلستان محسوب می‌شود.

امتیاز شما
[Total: 72 Average: 2.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.