منطقه حفاظت شده الموت قزوین

منطقه ای با مساحت ۱۱۸ هزار هکتار دارای مراتع مناسب، زیستگاه‌های صخره‌ای و پوشش جنگلی منطقه حفاظت شده الموت قزوین می باشد که از نظر تنوع حیات وحش و غنای ساختارهای طبیعی در استان قزوین و در كشور منحصر به فرد بوده و زیستگاهی مناسب برای انواع گونه های جانوری است .

جاذبه گردشگری قزوین منطقه حفاظت شده الموت

شکار و تیراندازی در منطقه حفاظت شده الموت قزوین ممنوع می باشد و منطقه حفاظت شده الموت قزوین شامل مناطق جنگلی ، کوهستانی و زیستگاه‌های آبی در اطراف منطقه است که بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در آن مشاهده می شود .

جاذبه گردشگری قزوین منطقه حفاظت شده الموت

همانطور که گفته شد منطقه حفاظت شده الموت قزوین زیستگاه گونه های جانوری متنوعی از حیات وحش بوده که از این گونه می توان به كل و بز كوهی، سیاه گوش، گرگ، گراز، پلنگ، خرس قهوه‌ای، خرگوش، جوجه تیغی، روباه، شغال، انواع پرندگان همچون عقاب، هما، كبک، كبک دَری، تیهو، كبوترسانان، لاشخور و گنجشک‌سانان (سهره، بلبل) اشاره کرد .

جاذبه گردشگری قزوین منطقه حفاظت شده الموت

خزندگان و دوزیستانی نظیر انواع مارمولک‌ها، مارها، لاک‌پشت‌ها و وزغ و قورباغه نیز در منطقه حفاظت شده الموت قزوین زندگی می کنند . در زیستگاه‌های آبی منطقه حفاظت شده الموت قزوین ماهی سفید رودخانه‌ای، زردپر و قزل‌آلا ساکن می‌باشند .

مطالب مرتبط