آبشار پیران

در این مقاله قصد داریم برای شما علاقه مندان به سفر یکی از آبشار های بسیار زیبا و دیدنی کرمانشاه معرفی کنیم.یک سفر به بلند ترین آبشار ایران برفراز صخره ای عظیم در سر پل ذهاب_ در فاصله ۹ کیلومتری سر پل ذهاب می توانید تمام آنچه به چشم می آید صلابت و شکوهی وصف شدنی است که در میان کوهستانی سر به فلک کشیده در شهرستان پل ذهاب تصویری رویایی و زیبایی بوجود اورده است را از نزدیک تماشا کنید.

آبشار پیران ارتفاعی صد متری دارد که در دره ای سرسبز و زیبا قرار دارد که بسیار شگفت و انگیز و دیدنی می باشد.فاصله از کرمانشاه تا آبشار حدود ۱۴۰ کیلومتر می باشد .برای دسترسی به این آبشار شما باید از شهرستان سر پل ذهاب به سمت روستای پیران حرکت کنید و بعد از رسیدن به روستا تا این ابشار ۲ کیلومتر جاده خاکی می باشد که محلی برای پارکینگ وجود دارد و بعد از پارک خودرو باید حدود ۱۶۰۰ متر پیاده روی کنید تا به ابشار برسید.

بعضی از افراد خصوصا محلی های منطقه سرپل ذهاب این آبشار را با نام ابشار ریجاب می شناسند.این آبشار بصورت طبقه ای می باشد که اگر ارتفاع اصلی آن از منبع تا انتها حساب کنید حدود ۱۵۰ متر ارتفاع دارد.صخره های زیبای اطراف ابشار مناسب صخره نوردی می باشد که علاقه مندان به صخره نوردی می توانند در این فضا لذت کافی ببرند.

بهترین زمان برای رفتن به آبشار پیران فصل بهار و تابستان می باشد که هوای معتدل و سرسبزی درختان را می توانید ببیند و یک روز خوبی را در کنار ابشار داشته باشید.

بدانید امنیت برای شما در این آبشار وجود دارد از جمله پارکینگ ماشین و همچنین وجود آلاچیق هایی برای استراحت شما که می توانید علاوه بر داشتن کمپینگ طبیعت گردی می توانید یک نیم روز را در این مکان سپری کنید.

مطالب مرتبط