بوستان باغ ایرانی تهران

جاذبه های گردشگری تهران

در محدوده شهرداری منطقه ۳ تهران و در یکی از محله های قدیمی تهران به نام ده ونک یکی از اماکن فوق العاده زیبا و دیدنی واقع شده که بوستان باغ ایرانی می باشد که حدود ۳٫۴ هکتار مساحت داشته و بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی گردیده است .

جاذبه های گردشگری تهران

همانطور که گفته شد ده ونک یکی از محله های قدیمی تهران است که عمارت ها و خونه باغ های قدیمی آن زیبایی تهران قدیم را به رخ می کشند و در همان حوالی بوستان باغ ایرانی با استفاده از عناصر معماری سنتی ایرانی می درخشد .

جاذبه های گردشگری تهران

از ۳٫۴ هکتار مساحت بوستان باغ ایرانی ۲٫۵ هکتار مختص فضای سبز بوده که شامل گونه های گیاهی از قبیل برگ نو، برگ بو، زرشک، شیر خشت، مورد، پیراکانتا، انواع رز و نسترن و بوته های فصلی و دایمی در کنار درختان قدیمی موجود می باشد .

جاذبه های گردشگری تهران

می توانید در باغ به گشت و گزار بپردازید و یا روی نیمکت هایی در کنار درختان سر به فلک کشیده از طبیعت لذت ببرید به جرات می توان گفت بوستان باغ ایرانی از مکانهای دیدنی تهران است.

جاذبه های گردشگری تهران

از امکانات بوستان باغ ایرانی می توان به کوشک مرکزی با کاربری رستوران و چایخانه، باغ راه های اصلی چنارستان، سروستان و نظرگاه که شامل آبنماهای محوری در طول مسیر و ۶ آبنمای مجزا در سطح بوستان باغ ایرانی هستند، کتابخانه عمومی با فضای مطالعه مجزا برای خواهران و برادران، سر در غربی، سردر شرقی، زمین بازی کودکان و محوطه وسایل ورزشی بزرگسالان، زمین ورزشی روباز، سرویس بهداشتی و رختکن غربی و سرویس بهداشتی شرقی که به سرویس بهداشتی ویژه معلولین مجهز است ، معابر مناسب جهت تردد معلولین و نمازخانه اشاره کرد .

جاذبه های گردشگری تهران

برای ورود به بوستان باغ ایرانی می توانید از ۲ ورودی اصلی با سردرهای زیبا در ضلع شرقی و غربی و ۲ ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی استفاده کنید .

آدرس بوستان باغ ایرانی : خیابان شیخ بهایی شمالی ،۲۰ متری پیروزان ، کوچه شهید صابری.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. لیلا گفت:

    ممنون از مطبلبتون. خوشحال میشم به وبلاگ من هم سر بزنید.