پل طبیعت تهران

Paul nature of Tehran (1)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در محل تلاقی شریان‌ های اصلی پایتخت مانند بزرگراه‌ های مدرس، همت، حقانی و رسالت یکی از سازه های فوق العاده که در ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۳ مصادف با عید غدیر خم با حضور جناب آقای دکتر قالیباف افتتاح گردید قرار دارد و به نام پل طبیعت مشهور است .

Paul nature of Tehran (7)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

پل طبیعت تهران با مساحت ۷۰۰۰ متر مربع و ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین بزرگ‌ ترین پل عبور و مرور غیر خودرویی کشور محسوب می شود و در مجموع سه طبقه دارد، که طبقه اول ۱۴۵۰ ، طبقه دوم ۲۸۷۰ و طبقه سوم ۵۷۱ متر مربع می باشند .

Paul nature of Tehran (6)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

۷۲۰ متر از پل طبیعت تهران به فضای سبز و ۴۸۰ متر آن به رستوران‌ ها، کافی‌شاپ و دیگر فضاهای فرهنگی و تفریحی اختصاص خواهد داشت که قرار است در طبقه سوم انواع فضاهای تفریحی از نمایشگاه و کافی‌شاپ گرفته تا گالری و رستوران‌های متنوع به‌ عنوان یک مقصد گردشگری ایجاد شوند .

Paul nature of Tehran (5)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در بالای پل طبیعت به تفکیک سه مسیر مشخص اسب‌رو و کالسکه‌رو، دوچرخه‌رو و انسان‌رو در نظر گرفته شده که شهروندان می‌توانند روی کفپوش‌ های چوبی پل با مساحتی حدود ۵۱۰۰ متر مربع پیاده روی کرده یا از مسیرهای دوچرخه‌سواری و کالسکه‌سواری لذت ببرند.

Paul nature of Tehran (4)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در طراحی پل طبیعت تهران از معماری پل‌های ایرانی مانند پل خواجو الهام گرفته شده که در خاور میانه همتایی ندارد و نمونه مشابه آن در پارک‌ های ملی و طبیعی کشورهای فرانسه، کانادا، هلند، بلژیک، مالزی و استرالیا ساخته شده است.

Paul nature of Tehran (3)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

در واقع در زمان طراحی زمین‌ های عباس‌آباد دو پل به‌ عنوان گذرگاه پیاده برای اتصال دو جبهه شرقی و غربی بزرگراه مدرس در نظر گرفته شده بود که بجای آن ها پلی با تلفیق دو پل پیشین و به صورت یک پل در چند سطح در آمد احداش شد که همان پل طبیعت است .

Paul nature of Tehran (2)

جاذبه های گردشگری تهران پل طبیعت

پل طبیعت تهران به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شهر تهران ، اولین پل صرفا پیاده رو در ایران بوده و یک سازه کاملا سازگار با محیط‌ زیست و طبیعت می باشد .

امتیاز شما
[Total: 26 Average: 2.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.