کاخ موزه باغچه جوق

یکی از شاهکارهای معماری در یک قرن گذشته را می توان کاخ موزه باغچه جوق را معرفی کرد.این کاخ دیدنی در استان آذربایجان غربی و شهر ماکو قرار دارد.این کاخ محل زندگی سردار ماکو بوده است که در حال حاظر به عنوان کاخ موزه برای بازدید عموم پذیرا می باشد.

کاخ موزه باغچه جوق در روستایی به نام باغچه جوق و در ۷ کیلومتری شهر ماکو است.این کاخ زیبا ۱۲۰ سال قدمت دارد که به عنوان مقر حکمرانی سردار ماکو معروف می باشد.این بنای زیبا تا سال ۱۳۵۳ خانواده سردار ماکو زندگی می کردند که سپس توسط دولت خریداری شده است و تبدیل به کاخ موزه و برای بازدید عموم قرار داده شده است.

 

 

 

 

وجود مجسمه های گچی در این کاخ و معماری زیبای این کاخ بسیار دیدنی است که شاهکار معماری و هنر را می توانید ببیند.داخل ساختمان این بنا بسیار شیک می باشد به این سبک که پرده‌های اشرافی زیبا، پنجره‌های رنگی، تخت خواب‌هایی با تشک‌های پر قو، لوسترهای کریستال و گچ بری های بی نظیر و زیبا که رنگ کاری شده است.

از جمله موارد دیدنی در این بنا وسایل زندگی سردار ماکو می باشد که بیشتر انها توسط کشورهای خارجی مختلفی از جمله فرانسه ,لهستان ,روسیه و اتریش برای ایشان ارسال شده است .

 

از وسایل خاص این موزه اولین گرامافون ایران است که در کاخ موزه باغچه جوق نگهداری می شود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط