طبعیت گردی در جاده چالوس

شما که به طبعیت گردی و گردشگری زیاد علاقه دارید ,آیا در مسیر جاده چالوس هم از طبعیت زیبا و دست نخورده و بکر آن استفاده کرده اید؟ما در این پست شما را بیشتر با مناطق دیدنی جاده چالوس آشنا می کنیم.

شما می توانید بعد از تونل کندوان در جاده چالوس و همچنین در  جاده هراز در ۴۵ کیلومتری آمل که طول کل مسیر آن ۱۱۳ کیلومتر می باشد طبعیت زیبا را مشاهده کنید.روستاهایی که در اطراف جاده و بالای تپه ها مشاهده می شود دارای دره هایی خوش آب و هوا و همچنین با جاری بودن رودخانه هایی دائمی روستایین در آن منطقه زندگی کنند.این روستاها و دهستان ها علاوه بر خوش آب و هوا بودن دارای جاذبه های طبیعی و جاذبه های مذهبی و تاریخی می باشند.

شما اگر قصد سفر به این مناطق دارید باید از قبل برنامه ریزی کنید تا مسیر اشتباهی نروید,زیرا به غیر از بومی ها و ساکنین آن روستا ها کمتر کسی به آن مناطق سفر می کنند.برای رفتن شما می توانید از شرق تهران از جاده هراز به سمت اول جاده بلده حرکت کنید و ۳ ساعت در راه باشید و یا می توانید جاده چالوس را انتخاب کرده و بعد از گذشتن از کرج و رسیدن به پل زنگوله وارد جاده یوش- بلده شوید که باز هم همان ۳ ساعت راه است.

شما اگر یکی از مسیر ها را انتخاب کنید ,به علت زیبا بودن آن و داشتن طبعیت کوهستانی خیلی لذت می برید.اگر مسیر جاده چالوس انتخاب کنید,بعد از رسیدن به پل زنگوله به یک بستنی فروشی می رسید که با شیر تازه گاو درست شده است و لذت دیگری در طمع و مزه ی آن تجربه میکنید.

بعد از آن به مسیر آزاد کوه می رسید(کوهی آزاد),در این مسیر از روستاهای الیکا، نسن و پیل به جاده فرعی نزدیک می شوید.که راه دسترسی به این کوه است.

شما می توانید در ۱۰ دقیقه از این مسیر زیبا و پرپیچ و خم که در یک طرفش رودخانه ای جاریست را با زیرصدای آب رودخانه طی کنید ,بعد از آن به کلاک بالا می رسید.شما اگر قصد استراحت در این دهستان دارید می توانید در محیط امام زاده استراحت کنید.

یکی از نکته هایی که باید یادآور باشیم,آنتن نداشتن گوشی می باشد.در بعضی از روزها و تعطیلات آخر هفته کوهنوردان را می توان در این مکان که برای کوهنوردی هستند را دید.

مطالب مرتبط