سوغات نطنز اصفهان

اصفهان که در بین ما ایرانی ها به نصف جهان معروف می باشد که این استان قدمتی بالایی دارد.ما در این پست از سایت گردشگرها قصد داریم سوغات و صنایع دستی نطنز اصفهان برای شما معرفی کنیم,نطنز اصفهان که جاذبه های دیدنی فراوانی دارد ,سالانه گردشگران زیادی به این منطقه سفر می کنند.

سفال و سرامیک

یکی از محبوب ترین صنایع دستی و معروف نطنز ,سفال، سرامیک و چینی‌ها می باشد که بصورت سنتی با دست تولید می شود.قدمت ساخت این نوع محصولات در اصفهان به ۷۰۰ سال میرسد.

قالی‌بافی

تولید قالی در نطنز بسیار رواج دارد که بسیاری از این قالی های دست باف به بازار فرش کاشان فرستاده می شود و در بازار فرش کاشان بفروشد میرسد.

الگ

یکی از میوه هایی که فقط در نطنز وجود دارد,الگ می باشد.این میوه که از خانواده هلو و طعم بسیار خوشمزه و شیرینی دارد.الگ را بصورت خشکبار و همچنین با مخلوط جوز قند استفاده می‌کنند.

جوز قند

یکی دیگر از سوغاتی های سنتی اصفهان و نطنز جوز قند می باشد.جوز قند که از مغز گردوی آسیاب شده و خاک قند تهیه می شود برای طعم‌دار کردن نوعی محصول خشکبار که متشکل از میوه‌ای به نام الگ بیشتر استفاده می شود.در بعضی موارد هم به جوز قند ترکیباتی ماننده دارچین و هل نیز اضافه می‌کنند.

گلابی

یکی از میوه های بسیار عالی در نطنز گلابی می باشد.گلابی از میوه ها و سوغات بسیار خوب و شیرین نطنز می باشد که به دلیل آب‌و‌هوای بی‌نظیر این منطقه، گلابی کشت شده در زمین‌های نطنز دارای طعم منحصربه‌فردی است.

انار و گردو

از دیگر مرکبات معروف نطنز که به سایر شهر ها صادر می شود,انار با پوست سیاه یا سفید رنگ می باشد .همچنین گردو نطنز اصفهان بسیار با کیفیت و مناسب می باشد.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. فریبا فرهادی گفت:

    مطالب سایتتان بسیار عالی است ممنون بابت مطالب خوبی که میگذارید