عمارت مسعودیه

 

اگر می خواهید یکی از بناهای تاریخی و دیدنی تهران را بشناسید ,با ما همراه باشید.عمارت مسعودیه تهران یکی از ساختمان های قدیمی و دیدنی تهران می باشد که در دوره ی قاجار به دستور مسعود میرزا حاکم اصفهان، ملقب به ظل السلطان فرزند ناصرالدین شاه بنا شده است.

 

عمارت مسعودیه تهران یکی از مکان های تاریخی و با اهمیت در تهران می باشد که از نظر معماری مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.عمارت تاریخی مسعودیه تهران در میدان بهارستان، ضلع جنوب غربی، خیابان اکباتان واقع شده است که می توانید از طریق خط ۲ مترو به ایستگاه ملت بروید و پس از خروج از ایستگاه در خیابان ملت به خیابان اکباتان برسید.اما اگر می خواهید با اتوبوس به این مکان تاریخی بروید ,می توانید نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به این بنا، ایستگاه بهارستان-صفا را انتخاب کنید.

 

 

 

 

از زیبایی های این بنا می توان معماری آن مثال زد که هنر نمایی های خاص از جمله کاشی کاری، گچ بری، نقاشی دیواری، خطاطی این بنا بسیار زیبا می باشد .همچنین وجود هفت کتیبه ی ارزشمند در ابن بنای تاریخی تهران باعث شده است که این بنا ارزشمند تر شود.

 

از جمله نکات خوب دیگر در این عمارت وجود کافه مسعودیه است.شما می توانید بعد از بازدید برای صحبت و همنشینی با دوستان به این کافه بروید و یک فنجان قهوه در فضای بسیار دلنشین و زیبا را تجربه کنید.

 

 

 

مطالب مرتبط