زشک مشهد

روستای زشک مشهد یکی از مناطق تفریحی خراسان می باشد که اسم این روستا برگرفته از چشمه های آن می باشد به این معنی که زو اشک و در واقع برگرفته از چشمه های جوشان می باشد.روستای زشک در ۳۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد (شاندیز) قرار دارد.این روستا با آب و هوای مناسب توانسته گردشگران زیادی به خود جذب کند برای همین خوبی آب و هوا و طبیعت زیبایی که دارد در تابستان ها جمعیت این روستای از ۲۱۷۰ نفر به ۸۰۰۰هزار نفر هم میرسد.

روستای دیدنی و تفریحی مشهد از نظر اب و هوا بسیار مناسب می باشد. روستای زشک رودخانه دائمی دارد که از جنوب این روستا عبور میکند و در اطراف ان برای استراحت و تفریح بسیار مناسب می باشد همچنین وجود باغ های میوه در این روستا که محصولاتی چون آلبالو و گیلاس دارند توانسته این روستا را به منطقه تفریحی مشهد مقدس بیرون بیاورد.

وجود تله کابین در این روستا هم برای تفریح و جذب بیشتر گردشگر و خانواده برای تفریح بیشتر شده است.این روستا دارای کوه های بلند و مخصوص کوهنوردی می باشد که علاقه مندان به کوه نوردی می توانند برای ورزش و کوهنوردی به روستای زشک بروند .

روستای زشک مشهد یکی از بهترین مناطق ییلاقی مشهد می باشد که همچنین در این روستا بازار محلی هم وجود دارد و گردشگرانی که قصد خرید سنتی دارند می توانند خرید کنند.

 

مطالب مرتبط