دیدنی های لرستان

استان لرستان مکان های دیدنی بسیار زیبایی دارد که می توانید به این استان خوش آب و هوا سفر کنید و به شهر خرم آباد بروید تا بتوانید هم از مکان تاریخی و دیدنی و حتی زیارت امام زاده را در یک شهر بصورت یکجا ببیند .لرستان دارای آبشار های هیجان انگیز و زیبایی می باشد که در این مقاله از ایرانگردی  قصد داریم مکان های دیدنی لرستان را برای شما معرفی میکنیم.

دریاچه کیو

از مکان های پربازدید خرم آباد و استان لرستان دریاچه کیو می باشد.این دریاچه که از سرچشمه های مخمل کوه و چشمه های موجود در کف دریاچه بوجود امده است در حال حاظر از مکان های تفریحی و دیدنی خرم آباد محسوب شود .در فصل تابستان و بهار در این دریاچه قایق سواری و ورزش های آبی هم رونق خوبی دارد.

قلعه فلک الافلاک

معروف ترین مکان دیدنی استان لرستان قلعه فلک الافلاک می باشد.این مکان دیدنی و تاریخی در شهر خرم آباد _خیابان امام (ره) واقع شده است.این مکان تاریخی از دوران ساسانی می باشد که  نام این قلعه به معنی سپهر سپهران می باشد.ورودی این قلعه نفر پنج هزار تومان می باشد.

آبشار نوژیان

بلند ترین آبشار در لرستان ,آبشار نوژیان می باشد.این آبشار زیبا در ۳۸ کیلومتری جاده کمربندی خرم آباد و جنوب شرقی این شهر می باشد.ارتفاع این آبشار تقریبا ۹۵ متر می باشد که جز مکان های تفریحی و دیدنی لرستان می باشد.

دریاچه گهر

اگر قصد دارید از دریاچه گهر دیدن کنید باید به شهرستان درود در استان لرستان بروید و سپس از شهر درود سی دقیقه باید بروید تا به این دریاچه بسیار زیبا برسید.وجود جنگل زیبا کنار این دریاچه زیبایی خاصی بوجود اورده است که یک تفریح نیم روزه در مکان زیبا با آب و هوای بسیار دلپذیر درود می تواند خاطر بسیار خوبی برای شما به یادگار به جا بزارد.

خانه تاریخی ابو

از مکان های تاریخی خرم اباد می توان خانه تاریخی ابو معرفی کرد.این خانه تاریخی در محله درب باباطاهر (دَر بُو طار)، خیابان امام، انتهای کوچه بن بست خیابان غربی قلعه فلک الافلاک قرار دارد که یادگار دوره قاجار است.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ترموفلو گفت:

    مطلبتون بسیار عالیه. استفاده کردم. موفق باشین و ممنون

  2. طراحی گفت:

    قبل از اینکه این مطلب شما رو مطالعه کنم نمی دونستم انقد استان لرستان جاهای دیدنی داشته باشه. ممنون