منطقه گردشگری لیلاکوه

منطقه گردشگری لیلاکوه، به عنوان یک مرکز گردشگری ییلاقی در شمال ایران شناخته شده است که شهر لنگرود در کنار آن قرار دارد. این منطقه مورد استقبال توریست های زیادی قرار دارد چرا که از جهات مختلف این منطقه سر سبز و دیدنی است.

اگر بخواهید موقعیت دقیق این منطقه نسبت به لنگرود را بدانید باید بگوییم که لیلاکوه در جنوب غربی لنگرود واقع شده است و دارای امکاناتی نظیر قوه خانه ها و قلیان سرا های متعددی در مسیر است تا شما از پیمودن مسیر خسته نشوید. به همین علت به این منطقه قلیان سرای گیلان نیز می گویند.

 چطوری به لیلاکوه برویم؟

برای این هدف باید ابتدا به لنگرود بروید و در ورودی آن در قسمت میدان فرمانداری، به سمت راست رفته و حدود ۳ کیلومتر جاده اسفالته را طی کنید. در همین مسیر می توانید دو روستای پرشکوه و کومله را مشاهده کنید. بعد از آن باید از یک جاده خاکی عبور کنید که از یک مزرعه بزرگ چای رد می شود.

یک مسیر دیگر برای رسیدن به لیلاکوه عطا کوه می باشد که با یک پیاده روی یک ساعته می توانید به هدف خود برسید. از آنجا که روی این قله دکل های مخابراتی و رایدو و تلویزیون است به آن قله دکل نیز می گویند.

بیشتر مردم مسیر پیاده روی را برای رسیدن به این کوه زیبا انتخاب می کنند چرا که عبور از باغ ها و مراتع بسیار لذت بخش است و عبور از جنگل لطف دیگری دارد. زمانی که در روزهای صاف و آفتابی این تفریح را انتخاب می کنید علاوه بر سرسبزی دشت ها می توانید از پهنه ی زیبای دریای خزر نیز لذت ببرید

شما می توانید در تمام فصل ها به این منطقه بروید و از فضای زیبا و سبز آن لذت ببرید اما زمستان ها و اواخر پاییز چالش هایی پیش روی شماست بنابراین بهتر است از اوقات بهار و تایستان استفاده کنید و به دیدن این منطقه بروید و برای یک روز خود برنامه ریزی کنید تا در کنار طبیعت لیلاکوه سپری کنید.

مطالب مرتبط