دریاچه کوه گل

اگر قصد سفر در تعطیلات نوروز دارید ما برای شما دریاچه کوه گل که در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد پیشنهاد می دهیم .اگر شما از استان کهگیلویه و بویراحمد به طرف جنوب کشور قصد حرکت دارید حتما به این دریاچه ی سر بزنید و یک شب در آن منطقه زیبا که دارای زیبایی های منحصر و فوق العاده می باشد,استفاده کنید .

اگر آدرس دقیق تر از دریاچه کوه گل برای شما بازگو کنیم باید گفت که این دریاچه  در شمال شرقی شهر توریستی سی سخت در «دهانه انبری» گردنه مشهور «بیژن» و تپه های «کوه گل» می باشد که واقعا زیبا و خوش آب و هوا است.

این دریاچه در فصل بهار با وجود گل های شقایق و گیاهان وحشی و همچنین آویشن خوش عطر کوهستان فضای مناسبی برای گردش و تفریح بوجود آورده است .اگر در فصل تابستان هم قصد سفر به این منطقه دارید هم با زیبایی های خاص دیگر از جمله وجود تجمع پرندگان مهاجر همراه با پرندگان بومی در سواحل و کنار دریاچه شما را شگفت زده میکند.

اگر بخواهیم از اسم این تفریح گاه برای شما توضیح بدهیم,باید گفت این دریاچه از دشت های لاله ,آبشار زیبای تنگ نمک که زیبایی خاصی دارد و همچنین آب و هوای خوب نام گرفته است.این مجموعه توریستی و گردشگری به وسعت نیم هکتار و عمق ۱۵ متر در فصل بهار و تابستان و همچنین با وجود گل های زیبا گردشگران و همچنین بومی های خود منطقه را جذب طبیعت کرده است.

یکی دیگر از کارهای خوب و انجام شده در سال های اخیر که برای رفاه گردشگران انجام شده ,ایجاد سکو و سرویس های بهداشتی بوده است .

دریاچه کوه گل در حدود ۳۲ کیلومتر با شهر یاسوج و در فاصله ۸ کیلومتری شرق سی سخت واقع شده است.

مطالب مرتبط