دریاچه عباس آباد بهشهر

اگر به دنبال یک سفر خوب و متفاوت تر از همیشه به شمال هستید ,این سری تعطیلات اخر هفته به دریاچه عباس آباد بهشهر بروید.در این سری از ایرانگردی قصد داریم منطقه ای زیبا در استان مازندران و شهرستان بهشهر برای شما معرفی کنیم.دریاچه ای بسیار زیبا که دور از دود و سر و صدای ماشین است و صدای باد از میان درختان سرسبز جنگل که با وجود دریاچه ای به اندازه ۱۰ هکتار که یک بنای دیدنی و تاریخی هم در وسط دریاچه وجود دارد بسیار زیبا می باشد.

دریاچه عباس آباد بهشهر با فضای بسیار زیبا در روزهای تعطیل میزبان گردشگرانی است که دوست دار طبیعت و مناطق سرسبز که در کنار دریاچه  با آواز پرندگان و همچنین با صدای موج های آرام این دریاچه آرامشی دارد که بسیار عالی و انرژی بخش می باشد.

یکی از دیدنی های این دریاچه ,وجود بنای دیدنی و تاریخی است که عمارتی به بلندی ۱۸ متر درون اب می باشد که در فصل زمستان به دلیل اب زیاد دریاچه زیر اب می رود و سقف ان فقط بیرون از اب قرار میگیرید.این عمارت به دستور شاه عباس اول صفوى ساخته شده است که که در گذشته با پلی چوبی به کناره ضلع شمالی خشکی متصل بوده است.

بدانید که شهرستان بهشهر استان مازندران با داشتن ۱۰ منطقه نمونه گردشگری معروف به نگین گردشگری مازندران می باشد.یعنی شما می توانید یک تور یک روزه خوب را در شهرستان بهشهر داشته باشید.

ادرس دریاچه بهشهر و راه دسترسی به این دریاچه:

استان مازندران ، ۹ کیلومتری جنوب شرقی بهشهر.برای دسترسی به این دریاچه بعد از خروج از تهران و با وارد شدن به جاده هراز شده و به سمت آمل حرکت کنید.سپس به خروجی سمت راست جاده بابل ، قائم شهر و ساری بروید.سپس مسیر بعدی شما که میرسید بهشهر می باشد و بعد از ان به بلوار هاشمی نژاد بروید تا به بلوار امام رضا (ع) برسید.در انتها بعد از گذشتن از هتل عباسپور ، ورودی جاده عباس آباد در سمت راست شما قرار دارد. وارد جاده شده و با عبور از رستوران قصر، مسیر را ادامه دهید. در انتهای مسیر یک خروجی در سمت راست قرار دارد که مستقیم به دریاچه عباس می رود.

مطالب مرتبط