مکان های دیدنی و تفریحی لاهیجان

لاهیجان یکی از شهرهای بسیار زیبای استان گیلان می باشد.لاهیجان به عروس گیلان معروف می باشد.لاهیجان از شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از جنوب به دیلمان، از جنوب غربی به سیاهکل متصل می باشد.موقیعت جغرافیایی لاهیجان کوهپایه ای است که تپه‌ماهورهای آن را بوته‌های چای پوشانده‌ اند.

این شهر زیبا مکان های دیدنی و تفریحی بسیار دارد ,خصوصا چشم اندازه هایی که بسیار زیبا و تماشایی می باشد.حال ما قصد داریم مکان های دیدنی لاهیجان برای شما معرفی کنیم.

شیطان کوه

یکی از مکان های دیدنی و گردشگری لاهیجان ,شیطان کوه می باشد.این کوه که با ارتفاع ۶۰ متری در ناحیه شرقی شهر لاهیجان قرار دارد. این منطقه سراسر از درختان و همچنین شمشادهای کوتاه و سبز پوشیده شده که چشم انداز زیبایی برای توریست ها و گردشگران می باشد.

 آبشار شیطان کوه

آبشار زیبای شیطان کوه که بسیار دیدنی می باشد ,از بدنه شیطان کوه سرازیر می باشد که با گذر از تقریبا  ۷۵۰ پله در میان درختان سر سبز به قله کوه می رسید.

بقعه شیخ زاهد گیلانی

این مکان که بیرون از شهر لاهیجان قرار دارد ,یکی از بناهای بسیار زیبا از نظر معماری می باشد.بنای تاریخی شیخ زاهد گیلانی مسیری برای گردشگران شده است.

استخر لاهیجان

یکی از مراکز مهم و تفریحی لاهیجان استخر زیبا می باشد. این استخر زیبا که دور آن درختان سرسبز پوشیده و طول این استخر دو کیلومتر و همچنین وسعت این استخر ۱۷ هکتار می باشد.این استخر در پای شیطان کوه واقع شده است.

تالاب بین المللی امیر کلایه

یکی از مکان های بسیار زیبا که در چهل کیلومتری شهر لاهیجان قرار دارد ,تالاب بین المللی امیر کلایه می باشد.این تالاب به دلیل نوع خاص اکوسیستم به دور از هر گونه آلودگی زیست محیطی بوده و دارای جاذبه های تفریحی زیادی می باشد.

پارک بعثت (باغ ملی)

مطالب مرتبط