پارک جنگلی کشپل مازندران

 

یکی از مکان های تفریحی و دیدنی مازندران در شهرستان نور ,پارک جنگلی کشپل می باشد.تفریگاه با صفا و بسیار زیبا که در یک جنگل با صفا ایجاد شده است و دارای شش پوشش گیاهی خاص می باشد که با وجود چشمه های بسیار زلال و رودخانه در این پارک باعث شده که توریست های زیادی به این منطقه جذب بشوند.

 

 

پارک جنگلی کشپل کجاست؟

پارک جنگلی کشپل مازندران واقع در شهرستان نور  , در شهر چمستان در مسیر ییلاقی لاویج و در حد فاصله دوونیم کیلومتری از چمستان قرار دارد.این پارک توریستی از جنوب شهر چمستان به کوه لاویج و آب گرم لاویج و همچنین از شرق به جنگل سرسبز چمستان و از غرب لاویج رود متصل می باشد.

 

 

 

این پارک زیبا با داشتن چشمه های اب و همچنین پوشش گیاهی از جمله توسکا، لرک، بلوط، افرا، ممرز، انجیلی توانسته یکی از پارک های بسیار عالی و پر بازدید استان مازندران قرار بگیرید.

 

اگر قصد دارید به این پارک جنگلی در شهرستان نور بروید,بدانید برای یک نیم روز بسیار عالی می باشد .امکانات رفاهی این پارک تقریبا خوب می باشد از جمله رستوران، قهوه خانه سنتی، فروشگاه مواد غذايی، چشمه های آب معدنی و مسیر پلاکانی و طراحی بسیار خوب برای یک پیاده روی در محیط بسیار زیبا و ارام بخش داشته باشیم.علاوه بر این امکانات عمومی دیگر از جمله آلاچیق،سكو براي استقرار چادر، نمازخانه، سرويس بهداشتي، تلفن عمومي، محيط بازي كودكان وجود دارد.

 

 

 

 

 

از جمله نکات مثبت و بومی سازی فرهنگ در این پارک ,می توان فروش سوغاتی نام برد.با داشتن چشمه های فراوان و پوشش گیاهی عسل های مرغوبی می توانید در این منطقه خریداری کنید.

 

اگر به دنبال یک روز کامل بدون سر و صدا هستید می توانید یک روز وسط هفته را انتخاب کنید و در این پارک لذت کافی ببرید.

مطالب مرتبط