روستای کندوان

اگر تا کنون به مسافرت در استان آذربایجان شرقی اقدام کرده اید حتما از روستای دیدنی به نام روستای کندوان هم عبور کرده اید. این روستا در واقع بخشی از شهرستان اسکو است.

روستای کندوان از نظر گردشگری مشهور است و توانسته به طور کامل ارائه دهنده ی خدمات رفاهی و اقامتی به توریست ها باشد. از آن جا که خانه های این روستا اغلب در کوه و به صورت کنوی عسل است به آن کندوان می گویند.

از این رو سوغات اصلی این روستا عسل محسوب می شود. روستاهای صخره ای جهان بیش از سه مورد نیستند که کندوان یکی از آن هاست. اولین هتل صخره ای ایران نیز به نام  هتل لاله کندوان  در این منطقه وجود دارد.

خانه های این محل هرمی شکل هستند که مواد اصلی همه ی سازه های آن ها از سنگ استفاده شده است. دام های مردم این منطقه نیز در لانه هایی که در سنگ ها حفر شده اند زندگی می کنند.

کندوان در واقع یک منطقه ییلاقی محسوب می شود که مربوط به ایلات سهند می باشند. همیشه در این منطقه علفزار ها و دشت و چمن سبز مشاهده شده است. آب این منطقه از نوع آب  سبک می باشد که برای بیماران کلیوی مفید می باشد.

یکی از باستان شناسان مشهور انگلیسی به نام پرفسور دیوید رول در باره این روستا و کشف نخستین مسیر پستی دنیا، اعلام داشته که کندوان یکی از قدیمی ترین محل ها در ایران بوده که قدمت آن به ایام یک جا نشینی بر می گردد.

این روستا از امکاناتی نظیر آب آشامیدنی، برق، گاز، تلفن به طور کامل بهره مند است. گویش مردم نیز ترکی بوده و غذای مورد علاقه شان هم آبگوشت می باشد. برای مسافرت به این محل می توانید بدون محدودیت در تمام فصل ها سفر کرده اما آب و هوای سرد و کوهستانی ان را برای به همراه آوردن لباس گرم فراموش نکنید.

 

مطالب مرتبط