کوه صفه اصفهان

یکی از جاذبه های طبیعی اصفهان را می توان کوه صفه معرفی کرد.یکی از معروف ترین مکان های گردشگری طبیعی برای مردم اصفهان و همچنین تفرجگاهی با امکانات خوب در اصفهان که دارای بازی های هیجانی با گشت و گذار متفاوت می توان نام برد ,کوه صفه می باشد.

اگر قصد تفریح خاص در اصفهان دارید ,می توانید کوه صفه یا بام پایتخت را انتخاب کنید.زیرا در این تفرجگاه برای شما و خانواده ی شما سرگرمی های بسیاری پیش بینی شده است که تمام اعضای خانواده بتوانند روز خوبی را سپری کنند.یکی از سرگرمی های مفید و خوب در این مجموعه باشگاه بولینگ ,شهربازی کوه اصفهان,تله کابین و کوه نوردی هم می توانید تجربه کنید.

کوه صفه واقع در اصفهان , بلوار شهدای صُفه به بالاتر می باشد که اگر بخواهیم آدرس بهتری برای شما بیان کنیم باید اینگونه گفت:کوه صفه در جنوب اصفهان که از شمال به جاده کمربندی، از غرب به کوه‌های تخت رستم و دره خان، از شرق به شهرک‌ها و مجتمع‌های مسکونی و از جنوب به اراضی باز و خط آهن باید بروید تا به کوه صفه برسید.

وجود شهدای گمنام در این منطقه و همچنین زیبای های خاص کوه ها باعث شده است که تفرجگاهی جالب و پر طرفدار در بین مردم اصفهان باشد .در این تفرجگاه باغ وحش بزرگ که در آن حیوانات گوشت خوار و حیوانات علفخوار نگهداری می شود را می توانید مشاهده کنید.

وجود چشمه ها در این منطقه زیبای دیگر را بوجود آورده است که مهم ترین چشمه در حوالی این کوه,چشمه پاچنار می باشد که سرسبزی زیبایی را به منطقه داده است.وجود قلعه های تاریخی مانند قلعه شاهدژ که در بلند ترین کوه منطقه قرار دارد و نام دیگر آن که شهرت زیادی دارد با عنوان قلعه دیو نام برده می شود.از جمله زیباها و آثار دیدنی در این منطقه وجود غارها می باشد که می توانید بیش از ۱۴ غار کوچک و بزرگ در صفه ببینید.

 

چشم انداز بی نظیر این مکان مثال زدنی می باشد که همه ی علاقمندان به طبعیت گردی و گردشگری آن را می پسندند.زیرا از بالای کوه صفه شاهد منظره ای از رودخانه زاینده‌رود و شهر اصفهان خواهید بود.

 

ساعات کار مجموعه امکانات بام اصفهان:

شنبه تا چهارشنبه ۱۶:۰۰ تا ۲۴:۰۰ | پنجشنبه و جمعه ۱۰:۰۰ تا ۲۴:۰۰

 

مطالب مرتبط