گردشگر پذیرترین مناطق ایران

یکی از نقاطی گردشگران زیادی در ایران به خود جذب کرده است ,ایلام می باشد.ایلام دارای سرزمینی سبز و کوهستانی است.ایلام دارای هوای مناسب و مردمی خوب که هنوز آداب و رسم سنتی خود را پا برجا گذاشته اند.

ما در این پست قصد داریم یکی از مناطق دیدنی و بسیار زیبای ایلام برای شما معرفی کنیم,اگر شما قصد سفر به ایلام دارید,حتما به شهرستان چرداول سری بزنید.این شهرستان در ۳۵کیلومتری شهر ایلام می باشد.اکثریت مردم این شهرستان کرد زبان می باشند.این شهرستان از شرق به استان لرستان و از غرب و جنوب به شهرستان ایلام محدود است.

شغل اصلی مردمان این شهرستان دام پروری می باشد ,زیرا هنوز رسم سنتی در این شهر پایدار می باشد و همچنین وجود انبوه درختان بلوط و بادام کوهی، بنه(ون)، کیکم،در بخش های کوهستانی را می توان نام برد.

شهرستان چرداول دارای آثار باستانی و تاریخی زیادی می باشد.در این شهرستان حدود ۱۱۴ اثر به ثبت ملی رسیده که در کشور بی نظیر می باشد.کوهستان سرسبز شهرستان چرداول باعث شده است که در تابستان گردشگران زیادی برای کوهنوردی و همچنین تفریح این شهرستان را انتخاب کنند.

یکی دیگر از مناطق دیدنی و تاریخی شهرستان چرداول پل تاریخی بیژنوند است.اگر بخواهیم کلی از این شهرستان تعریف کنیم باید اینگونه گفت که این شهرستان یکی از پربازدید ترین شهر هایی می باشد که گردشگران زیادی در فصل تابستان به خود جذب کرده است ,خصوصا از استان های کرمانشاه، لرستان، همدان، خوزستان به چرداول سفر می کنند.

دو روستای مهم که گردشگران زیادی به خود جذب کرده است, روستای سنگ سفید و زنجیره علیا می باشد که علاقه مندان به طبعیت این دو مکان زیبا را انتخاب می کنند.رودخانه چناره از وسط این روستا می گذرد و همچنین قلعه های باستانی و شهر تاریخی تنگ قیر، تنگ منصوری، پوشش گیاهی مناسب از جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشد.

مطالب مرتبط