روستای هیو

برای معرفی و مکان های دیدنی ایران در این مقاله قصد داریم برای شما روستای هیو را معرفی کنیم.روستای بسیار زیبای هیو در استان البرز ,شهرستان ساوجبلاغ و در فاصله حدود ۳۹ کیلومتری کرج می باشد.

روستای هیو بسیار خوش آب و هوا است که حتی در تابستان نیاز به کولر نمی باشد و حتی در شب های تابستان شما باید به دلیل خنک بودن هوا پوشش مناسبی داشته باشید و لباس گرم به تن کنید.از مکان های دیدنی این روستا برای شما بیان کنیم تا سفری یک روز به یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق اطراف تهران بروید .

سفر به طبیعت بکر و زیبا با درختان قدیمی و دره زیبا سیراب را می توانید در یک روز از تعطیلات عید و در هوای بهاری تجربه کنید.در ارتفاعات شمالی هیو منطقه ای به نام سیراب وجود دارد که با دارا بودن درختان گردو و چشمه های خاص به یک منطقه تفریحی برای مردم منطقه تبدیل شده است.

قدمت روستای هیو به ۲۰۰۰ سال ذکر شده است که این روستا با قدمت بسیار بالا و خوش آب و هوا بودن می تواند به زودی و در اینده به یکی از مناطق گردشگری و تفریحی خوبی تبدیل شود.

یکی از آثار تاریخی روستای هیو قلعه گبران می‌باشد.این قلعه باستانی در قسمت غربی روستا (شمال مخابرات) واقع شده‌است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ناصر مهرور گفت:

    باسلام نقاط گردشگری بسیا گزینشی انتخاب شده است برای مثال در شهرستان ساوجبلاغ در باره روستای هیو اقراق شده است و از روستای شلمزار که چسبیده به روستای هیو میباشد با دویست هکتار جنگل اسمی برده نشده است یا از دهستان برغان از کردان تا دروان بااین همه طبیعت زیبا ورودهای فرعی که به شاهرود برغان می ریزد مکانهای دیدنی اثار باستانی مث پل وحسینیه دوران صفوی وچنارهای ۱۵۰۰ ساله که در ایران بی نظیر میباشد ومهم ترین منطقه دیدنی ساوجبلاغ و گردشگری استان البرز میباشد اسمی برده نشده است
    هیو در ساوجبلاغ قرارگرفته بارها دعوت کردید به شهرستان طالقان سفر کنند وهیو را ببینند معنی ان این اسن نگارنده شناخت اولیه ار
    ز از منطقه را هم ندارد