جزیره هرمز

اگر شما به بندر عباس و جزیره قشم سفر کرده اید ,و قصد دوباره به جنوب دارید این سری حتما سری به جزیره هرمز بزنید.جزیره سرخ رنگ و زیبا که به عروس سرخپوش هرمزگان هم معروف است ,یک سفر بسیار به یاد ماندنی برای شما رقم میزند.این جزیره علاوه بر زیبایی ها خاص آن که در کشور بی نظیر می باشد می تواند برای شما بهترین روز را رقم بزند.

ما در این پست از ایرانگردی قصد معرفی هرمز نداریم,می خواهیم اندکی مختصر برای شما از زیبایی های جزیره هرمز همراه با عکس شما را اشنا کنیم.جزیره هرمز در میان آبهای خلیج فارس می باشد که خاک قرمز رنگ آن بی نظیر می باشد و گردشگرانی که به این جزیره سفر کرده اند ,یک روز بسیار خوب را گذرانده اند.

مردم خونگرم و صمیمی این جزیره خود یک خاصیت بی نظیر این جزیره می باشد که شما می توانید در جزیره آن را حس کنید و همچنین شاهکار خداوند، به خاطر خاک رنگینش جزیره هرمز را بسیار زیبا آفریده است که این جزیره یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایران است که همچون نگینِ یاقوت بر انگشتری خلیج فارس خودنمایی می کند. لحظاتی با ما همراه باشید تا از زیبایی های این جزیره برای شما بگوییم.

۱-ساحل قرمز رنگ در کنار دریای آبی نیلگون خلیج فارس خود یک زیبایی فوق العاده ای می باشد….

۲- برکتی از جنس خاک:

خاک جزیره هرمز علاوه بر جذب توریست و گردشگر به این جزیره ,ارزش اقتصادی بالایی دارد که کاربردهایی در صنایع مختلف رنگ سازی، لوازم آرایش، شیشه و سرامیک سازی، خوراکی و … دارد.

۳- در هرمز شما در بیشتر نواحی همه چیز را به یک رنگ میبنید…

۴- حتی چهره ها هم قرمز میبنید….

۵- آسمان آبی و خاکی قرمز….

۶- سفیدی گریه و خاک قرمز هرمز

۷-قلعه تاریخی هرمز

در گوشه ای از جزیره هرمز یک قلعه ای از قلب تاریخ به جا مانده که یادگاری از دوران استعمار جزیره توسط پرتغالی ها می باشد.زمانی که پرتغالی ها به ایران حمله کردند بعد از تصرف قشم ,هرمز را هم تصرف کرده بودند حدود سال ۸۸۵ هجری شمسی این اتفاق رخ داده است.

۸- زیبایی خاص در انواع رنگ ها

۹-هنرنمایی مردم خونگرم هرمز

عکس هایی از جزیره هرمز را برای شما گرداوری کرده ایم ,امیدورام حال سفر بعدی شما به جزیره هرمز باشد.شما می توانید نظرات خود در مورد این جزیره برای ما بنویسید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. جواد تیموری گفت:

  از مطالب بسیار مفید شما در رابطه با جزیره هرمز بهره بردم و سپاسگزارم.

 2. ابراهیم گفت:

  سلام
  بیزحمت هزینه رپورتاژ توی سایت رو برای من ایمیل کنید.
  از طریق صفحه تماس پیام دادم قبلا ولی جوابی نگرفتم
  ممنون