امامزاده ابراهیم (ع) آمل

مکان های زیارتی گردشگری مازندران آمل

دو امامزادهٔ معروف در شهر آمل وجود دارد که یکی از ان ها با داشتن آثار نفيس چوبى از قبيل در، صندوق و همچنين تزئينات و کتيبه‌هاى زيباى قاجارى علاوه بر ارزش زیارتی اهميت هنرى و تاريخى نیز دارد . امامزاده ابراهیم (ع) آمل یکی از بناهای تاریخی شهر آمل و مازندران بوده که علاوه بر حضور مردم برای زیارت ، گردشگرانی را برای دیدن آثار تاریخی و هنری به خود جذب می کند .

مکان های زیارتی گردشگری مازندران آمل

امامزاده ابراهیم (ع) آمل مزار متعلق به ابو محمد ابراهیم از فرزندان موسی کاظم و برادرش ابولمعلی یحیی و مادر ایشان می باشد که بر اساس کتیبه‌های زیبایی به خط رقاع حک شده بر روی در و صندوق چوبین روی مرقد امامزاده ابراهیم (ع) آمل قابل تشخیص است .

مکان های زیارتی گردشگری مازندران آمل

در کنار امامزاده ابراهیم (ع) آمل مسجدی قرار دارد که در بخش شرقی آن اتاقی وجود داشته که روایت است دو نفر به نام‌های یعقوب و ابراهیم که امامزاده ابراهیم و برادرانش را شستند و دفن نمودند در آن اتاق مدفونند .

مکان های زیارتی گردشگری مازندران آمل

امامزاده ابراهیم (ع) آمل بنا بر قول مشهور از لحاظ نسب به حضرت موسی الکاظم (ع) و به قولی نسب ایشان به امام سجاد (ع) بر می گردد . البته مورخان نظریات متفاوتی در این باره دارند و مورخ معروف ملگونف بر این باور است که حضرت امام زاده عبدالله (ع) و امامزاده ابراهیم (ع) پسران حضرت امام موسی الکاظم (ع) می باشد که برادر بودن با حضرت رضا (ع) را تایید می کند.

مکان های زیارتی گردشگری مازندران آمل

اگر به شهر آمل سفر کردید از این جاذبه تاریخی آمل که ارزش زیارتی و تاریخی دارد دیدن نمائید .

مطالب مرتبط