چشمه سبز پوشان هرمزگان

چشمه سبز پوشان

یکی دیگر از مکان های تفریحی استان هرمزگان و شهرستان حاجی اباد ,چشمه سبزپوشان می باشد.این چشمه ی زیبا که در میان باغستان درخت های خرما می باشد,زیبا های دو چندانی پیدا کرده است.این چشمه که در دهانه غاری تاریخی، ودر منطقه فوق حاره ای است.

یکی از زیبایی های این چشمه که بسیار مردم حیرت زده کرده است,آب این چشمه در تابستان سوزان جنوب، آبی خُنک و زلال و پایین تر از دمای بدن انسان دارد و در زمستان سرد و خشک، آبی ولرم، دلنشین و متناسب با دمای بدن انسان دارد.به همین دلیل در همه ی فصول سال می شود در این چشمه شنا کرد.

چشمه سبز پوشان

یکی دیگر از زیباهای کنار این چشمه,وجود یک امامزاده،می باشد.این چشمه ی زیبا که در بین نخلستان های شهرستان حاجی اباد می باشد ,این چشمه بیضی شکل که با نام محلی « گُلم سوز پوشُن» هم می نامند.

چشمه سبز پوشان

چشمه سبز پوشان در هر ثانیه ٣٦٠ لیتر میزان اب دهی آن می باشد ,همچنین با عرض ١٥ متر مربع و عمق ٢/٥ متر است.در کنار این چشمه علاوه بر درخت های خرما,درختان گز و کُنار دیده می شود.اما نکته ی دیگر و جالب این چشمه وجود ماهی های گونه باربوس، سیاه ماهی و کامبوزیا و گونه‌های مختلف از نرم تنان و پلانکتون‌ها می باشد که زیبای خاصی به این چشمه در منطقه گرم سیر جنوب داده است.

نکته ی که مردم و روستای دیدنی «برغنی» از گردشگران می خواهند ,این می باشد که ماهی های چشمه رو صید نکند.

چشمه سبز پوشان

چشمه سبز پوشان

چشمه سبز پوشان

امتیاز شما
[Total: 8 Average: 3.1]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.