طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد

معرفی طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد

یکی از تفریحگاه های شهرستان بروجرد که مقصد اغلب مسافران و گردشگران در سفر به این منطقه است طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد می باشد و از مناطق درختی و سرسبز پوشیده شده است .

از طریق جاده آسفالته به طول ۱۲ کیلومتر از غرب شهر بروجرد می توانید به گلدشت دسترسی پیدا کنید . گلدشت یک دره و جلگه وسیع در دامنه کوههای سر به فلک کشیده زاگرس و از مناطقی واقع در شمال غربی بروجرد است که محدوده این منطقه به صورت یک تنگه از روستای کپرکه آغاز شده و تا تپه چغا ادامه دارد .

معرفی طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد

طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد چندین روستا را در خود جای داده است که روستاهای فیال، شیخ میری، قلعه و کپرگه بخشهای مهم آن هستند.

بهترین منطقه خوش آب و هوای بروجرد سر تا سر مسیر جاده گلدشت است که مملو از درختان سیب، آلبالو و گیلاس بوده و عطر خوش آن ها تمام فضا را پرکرده است .

معرفی طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد

رودخانه پر آب گلرود در انتهای باغ‎های گلدشت وجود دارد که علاوه بر این رودخانه وجود رودخانه‎های فراوان در گلدشت سبب رونق کشاورزی در این منطقه شده است . آب های رودخانه های گلدشت ناشی از ذوب برفهای قلل کوه گرین می باشد که با روان شدن این آب ها رودخانه ای دائمی در این ناحیه ایجاد شده است .

معرفی طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد

همانطور که گفته شد آب و هوای عالی در کنار دره آبرفتی حاوی چشمه‌ها و سرابهای گوناگون به کشاورزی و باغداری در این ناحیه سر سبز رونق زیادی بخشیده و علاوه بر جنبه تولیدات کشاورزی و محصولات دیگر، ویلاهای زیبایی در گوشه و کنار این منطقه بی نظیر وجود دارد که گلدشت را به ناحیه ییلاقی شهروندان بروجردی تبدیل کرده است .
همچنین روستائیان خونگرم و امکانات تفریحی فراوان در طبیعت جنگلی گلدشت بروجرد باعث شده تا این ناحیه به خصوص در ایام تعطیل شاهد حضور جمعیت زیادی از مردم بروجرد و مسافران و گردشگران باشد.

مطالب مرتبط