غارچال نخجير دلیجان

یکی از مکان تفریحی استان مرکزی که در منطقه دلیجان می باشد .وجود غار زیبا و شگفت انگیزی به نام غارچال نخجير ,این غار زیبا باعث جذب گردشگر های زیادی به این منطقه شده است,این غار قدیمی که بر اثر انفجار ها بوجود امده در روستای نراق و در دل كوه تخت واقع شده است .

کارشناسان قدمت این غار و سنگ های اطراف ان را ۷۰میلیون سال می دانند و همچنن این غار جز زیبا ترین غارهای دنیا به حساب می اید .زیبایی های  منحصر فرد این غار را می توان تالار های زیبا و شکفت انگیز آن حساب کرد که یک تالار زیبایی به نام چهلستون دارد و همچین بلور های چکیده این غار و مسیر و راهرور های طولانی که باعث شده این غار را زیبا تر نشان دهد.

این غار در جذب توریست با وجود شگفتی های غار به منطقه رونق خاصی داده است و این غار برای گردشگران و توریست ها اهمیت دارد.وجود سنگ های زیبا خصوصا سنگ به شکل عقاب، لاك پشت، گوزن، انسان، كبوتر و تندیس های که در این غار از آهک بوجود امده است می توان این غار اسرار امیز دانست.

اگر بگویم این غار اسرار امیز است باید اینگونه توضیح داد که در زمستان این غار گرم می باشد و درون غار در فصل تابستان خنک می باشد و همچنین وجود اکیسژن در این غار باعث شده که تهویه مناسب داشته باشد .

این غار که ثبت میراث فرهنگی شده برای بالا رفتن و دستیابی آسان دارد که بازدیدکنندگان می توانند از این غار دیدن کنند.وجود سنگ های تزیینی هم باعث شده و همچنین سنگ های کریستال مانند ابشار شگفتی و زیبایی خاصی به این غار بدهد.

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. علی گفت:

  من این غار رو به همه پیشنهاد میکنم
  سنگ های نمکیش خیلی زیبا هستند
  از شهرهای اطرافش مثل نراق یا دلیجان یا مشهد اردهال هم دور نیست و میتونید در این شهرها به راحتی اقامت داشته باشید
  مخصوصا که مشهد اردهال هم جای زیبا و زیارتی است
  هم زیارتی (سلطان علی بن امام محمد باقر) هم سیاحتی (مجتمع تفریحی خورشید اردهال)
  سربزنید….