غار نمکی گرمسار

یکی از جاذبه های طبیعی و فرهنگی در گرمسار ,غار نمکی این شهر می باشد.غار نمکی به غار نفت دره در کوه اژدهای گرمسار معروف است که بر اثر سیلاب و همچنین شسته شدن صخره های نمکی به وجود آمده است.

گرمسار جز شهر های استان سمنان می باشد .استان سمنان جز مهمترین قطب تامین کننده نمک ایران می باشد.غار نمکی گرمسار بسیار دیدنی و زیبا می باشد که هوای درون این غار بسیار پاکیزه و سالم است که اگر می خواهید درون این غار برای بازدید بروید قسمتی از ان که حدود ۱۰۰ متر می باشد باید بصورت نشسته بروید.

در منطقه گرمسار استان سمنان حدود ۲۷ معدن نمک وجود دارد که حداقل از بعضی از این معادن ۱۰ سالی می باشد که نمک استخراج می شود و کوه های ان تبدیل به مکان های دیدنی و تفریحی در شهر شده اند.

یکی از زیبایی های این غار نمکی این است که در زمان استخراج نمک از دل کوه ,تونلی ایجاد شده است که بسیار زیبا حفاری شده است و هوای مرطوب درون غار و رنگ بندی های بسیار زیبا در این غار باعث شده است محلی برای بازدید گردشگران شود.

 

 

آدرس غارهای نمکی گرمسار : استان سمنان، گرمسار، نرسیده به جاده قم-گرمسار، سه کیلومتری پل هوایی گرمسار

 

اگر از سمت تهران قصد رفتن به غارهای نمکی استان سمنان دارید باید بعد از ایوانکی نرسیده به جاده قم- گرمسار و شهرک صنعتی که حدود ۱۵ کیلومتر می باشد به یک تابلو بزرگ معدن می رسید که شما باید وارد جاده خاکی شوید که بعد از گذشت ۵۰۰ متر به جاده اسفالتی میرسید و سپس حدود ۲ دقیقه پیش بروید تا به یک کارگاه برسید. از کنار کارگاه جاده را ادامه دهید تا به غار نمک گرمسار برسید.

مطالب مرتبط