معرفی تالار ظروف در کاخ گلستان

جاذبه تاریخی تهران تالار ظروف در کاخ گلستان

در شمال باغ گلستان تالاری وجود دارد که می توان آن را به عنوان بخشی جداگانه از این کاخ باغ باشکوه ارزیابی کرد . بنای تالار ظروف کاخ گلستان از سمت شرق به عمارت خوابگاه ، از جنوب به تالار برلیان و از غرب به سرسرای اصلی کاخ گلستان منتهی می شود.

جاذبه تاریخی تهران تالار ظروف در کاخ گلستان

بنای تالار ظروف جهت به نمایش گذاشتن ظروفی که پادشاهان کشورهای مختلف به شاهان قاجار اهداء کرده بودند بنا شد که البته این تالار در سال ۱۳۴۴ ه.ش بر روی بقایای عمارت نارنجستان ساخته شد و همانطور که گفته شد برای به نمایش گذاشتن پیش کش ها به شاهان قاجار کلیه آثار که از جمله آن ها می توان به ظروف چینی اهدائی ناپلئون بناپارت به دربار فتحعلی شاه قاجار، ظروف اهدائی نیکلای اول امپراطور روسیه، آثار وقطعات ساخته شده از سنگ مالاشیت اهدائی الکساندر سوم امپراطور روسیه، ظروف مرصع و ساعت های اهدائی ملکه ویکتوریا و تابلوهای میکروموزائیک اثر گالانت اشاره کرد که از گنجینه موزه و تالار سلام به این مکان منتقل شدند . آثار ذکر شده از شاخص ترین آثار به نمایش درآمده در تالار ظروف کاخ گلستان می باشند .

جاذبه تاریخی تهران تالار ظروف در کاخ گلستان

البته بنای تالار ظروف کاخ گلستان در ابتدا برای بازدید عموم نبود و فقط محدود به بازدید های اختصاصی بوده است اما پس از مرمت های لازم در سال ۱۳۹۰ ه.ش برای بازدید عموم گشایش یافت .

اگر شما نیز علاقه مند به بازدید از آثار تاریخی و پیش کش های شاهانی هستید از تالار ظروف کاخ گلستان دیدن کنید .

مطالب مرتبط