منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

در فاصله ۳۵ كيلومتری اردبيل در مسیر اردبیل-آستارا (در فاصله ۱۰ كيلومتری از شهر نمين) پارک جنگلی زیبا و کوهستانی جنگل فندقلو واقع شده است که به عنوان منطقه نمونه گردشگری یکی از تفرجگاه­های مهم به حساب می آید چرا که بعد از گذر از گردنه زیبای حیران طبیعت بی نظیر منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو شما را خیره می کند .

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

جنگل فندقلو با وسعت حدود ۲۵ کیلومتر مربع به دلیل درختان فندق بسیاری که در این پارک وجود دارد بدین نام خوانده می­شود و درختان میوه مختلف دیگری مانند سیب وحشی ، گوجه سبز، ازگیل ، به ، تمشک و توت فرنگی نیز در این پارک جنگلی وجود دارند و یکی دیگر از گیاهانی که به وفور در این جنگل بصورت خودرو رشد می­کنند، گل بابونه است و از گونه­های گیاهی نادر ایران به نام سوسن چلچراغ نیز در این منطقه می روید .

 

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

در کنار لذت بردن از زیبایی های منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو آب و هوای کوهستانی و خنک ، این منطقه را به یکی از بهترین مکان ها برای سفر در تعطیلات تابستان تبدیل کرده است . البته در داخل پارک امکانات اقامتی برای اسکان مسافران وجود دارد علاقمندان می­توانند شب­ها نیز در این مکان خوش آب و هوا ساکن باشند.

 

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

حتی در پارک جنگلی فندقلو پیست اسکی فندقلو نیز وجود دارد که این پیست دارای مدرسه اسکی، تله اسکی، پارکینگ و پیست اسکی روی چمن می باشد و این منطقه برای اردوهای دانش آموزی و کمپینگ بدلیل امنیت آن مناسب برای نوجوانان است .

همچنین در داخل جنگل هم یک استخر آب‌گرم به نام مشه سویی وجود دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد و مسافران می توانند از آن بهره ببرند و در کنار استخر آب‌گرم ، آبشاری در منطقه قراردارد.

در منطقه فندقلو حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه­ای، سمور و پرندگانی چون قرقاول، کبک و عقاب طلایی یافت می­شود .

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

بعضی از قسمت­های پارک جنگلی فندقلو در فصل اردیبهشت ماه به صورت دشتی سپید نمایان شده و در این فصل جشنواره گل بابونه نیز در اینجا برگزار می­گردد.

مطالب مرتبط