منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

Forest tourism region Fandoglo (1)

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

در فاصله ۳۵ كيلومتری اردبيل در مسیر اردبیل-آستارا (در فاصله ۱۰ كيلومتری از شهر نمين) پارک جنگلی زیبا و کوهستانی جنگل فندقلو واقع شده است که به عنوان منطقه نمونه گردشگری یکی از تفرجگاه­های مهم به حساب می آید چرا که بعد از گذر از گردنه زیبای حیران طبیعت بی نظیر منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو شما را خیره می کند .

Forest tourism region Fandoglo (2)

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

جنگل فندقلو با وسعت حدود ۲۵ کیلومتر مربع به دلیل درختان فندق بسیاری که در این پارک وجود دارد بدین نام خوانده می­شود و درختان میوه مختلف دیگری مانند سیب وحشی ، گوجه سبز، ازگیل ، به ، تمشک و توت فرنگی نیز در این پارک جنگلی وجود دارند و یکی دیگر از گیاهانی که به وفور در این جنگل بصورت خودرو رشد می­کنند، گل بابونه است و از گونه­های گیاهی نادر ایران به نام سوسن چلچراغ نیز در این منطقه می روید .

 Forest tourism region Fandoglo (3)

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

در کنار لذت بردن از زیبایی های منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو آب و هوای کوهستانی و خنک ، این منطقه را به یکی از بهترین مکان ها برای سفر در تعطیلات تابستان تبدیل کرده است . البته در داخل پارک امکانات اقامتی برای اسکان مسافران وجود دارد علاقمندان می­توانند شب­ها نیز در این مکان خوش آب و هوا ساکن باشند.

 Forest tourism region Fandoglo (4)

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

حتی در پارک جنگلی فندقلو پیست اسکی فندقلو نیز وجود دارد که این پیست دارای مدرسه اسکی، تله اسکی، پارکینگ و پیست اسکی روی چمن می باشد و این منطقه برای اردوهای دانش آموزی و کمپینگ بدلیل امنیت آن مناسب برای نوجوانان است .

همچنین در داخل جنگل هم یک استخر آب‌گرم به نام مشه سویی وجود دارد که آب آن خاصیت درمانی دارد و مسافران می توانند از آن بهره ببرند و در کنار استخر آب‌گرم ، آبشاری در منطقه قراردارد.

در منطقه فندقلو حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه­ای، سمور و پرندگانی چون قرقاول، کبک و عقاب طلایی یافت می­شود .

Forest tourism region Fandoglo (5)

معرفی منطقه نمونه گردشگری جنگل فندقلو

بعضی از قسمت­های پارک جنگلی فندقلو در فصل اردیبهشت ماه به صورت دشتی سپید نمایان شده و در این فصل جشنواره گل بابونه نیز در اینجا برگزار می­گردد.

امتیاز شما
[Total: 5 Average: 3.6]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.