پارک جنگلی بابلکنار

پارک جنگلی بابلکنار که یکی ازجاذبه‌های گردشگری و تفریحی نمونه استان مازندران وشهرستان بابل است دارای ۷۶۰ هکتار مساحت می‌باشد که در فاز اول این پروژه ۴۰ هکتار آن به بهره برداری رسیده است ، و با امکاناتی از قبیل جاده آسفالت، آلاچیق، پارک بازی کودکان و چشمه آب طبیعی،سوپر مارکت، سرویس‌های بهداشتی و دیگر امکانات آماده استفاده است. این پارک زیبا و منحصر به فرد از سوی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شده است. پارک جنگلی بابلکنار جزء محدوده‌ی جنگلی روستای درونکلا شرقی می‌باشد. در دل این پارک دهکده ای کوچک با نام بزچفت قرار دارد . همچنین چشمه ای کوچک و زیبا نیز در دل این طبیعت زیبا و بکر جاری می‌باشد.

از نظر جغرافیایی بخش بابلکنار با دو قسمت جلگه ای و جنگل تقسیم می شود قسمت جلگه ای عمدتا در قسمت شمالی و بخش جنگلی در قسمت جنوبی بخش قرار دارد.

 

طی چند سال اخیر پارک جنگلی بابلکنار به مکانی شناخته شده در استان مازندران و حتی خارج از آن تبدیل شده که با آمدن فصل بهار و تابستان انبوه مسافران و گردشگران را روانه منطقه‌ی تفریحی توریستی و کوهپایه ای بابلکنار زیبا می‌کند. برای رسیدن به این منطقه زیبا پس از ورود به مرکز شهر به فلکه کارگر و همچنین پس از طی کردن ۲۲ کیلومتر ( این جاده به جاده‌ی گنج افروز معروف است) در سمت چپ شما تابلویی به نام پارک جنگلی طبیعت بابل کنار را مشاهده می‌نمایید که شما را به پارک هدایت می‌نماید.

مطالب مرتبط