باغ گل روستای گرماب

Flower Garden Village Garmab (1)

جاذبه دیدنی باغ گل روستای گرماب

طبیعت زیبای باغ گل ها با چشم اندازهایی چون کوه‌های البرز، رودخانه کرج و پوشش گیاهی منحصر به فرد چالوس را در سفری بی نظیر به روستای گرماب خواهید دید .

Flower Garden Village Garmab (2)

جاذبه دیدنی باغ گل روستای گرماب

روستای گرماب حدودا از سال هزار و سیصد و سی به عنوان قطب اصلی کاشت گل در جاده چالوس علاوه بر تامین بازار گل تهران یکی از جاذبه های گردشگری ایران نیز محسوب می گردد که هرساله تعداد بسیار زیادی از مشتاقان طبیعت را به خود جذب می کند .

Flower Garden Village Garmab (3)

جاذبه دیدنی باغ گل روستای گرماب

موقعیت دقیق باغ گل روستای گرماب در کیلومتر پنجاه و دو جاده کرج به چالوس می باشد که البته این طبیعت زیبا و باغ گل بی نظیر در این منطقه را مدیون همکاری و تشویق مرحوم حاج ناصر فرازیان که برادر همسر مرحوم حاج لولاگر واقف مسجد و بیمارستان لولاگر درخیابان خوش تهران می‌باشد و در این روستا منزل داشتند هستیم که نقش مهمی در ایجاد و توسعه گل کاری در روستای گرماب داشتند .

Flower Garden Village Garmab (4)

جاذبه دیدنی باغ گل روستای گرماب

به دلیل آب و هوای مناسب و سرد روستای گرماب بیشتر گلهای سرما دوست نظیر پائونیا ، مارگریت ، صدفی ، نرگس ، لیلیوم و لاله در این منطقه تولید و به بازار تهران عرضه می‌شود.
در کنار گل های مختلف ، باغ لاله‌ها به عنوان نمادی از توانمندی و علاقه مندی مردم روستای گرماب به گل و طبیعت از سال هزار و سیصد و شصت توسط مرحوم الهیار غلامی در این روستا ساخته شد و از جمله گل‌های لاله ای که در باغ گل روستای گرماب پرورش داده می‌شود می‌توان به انواع متنوعی از جمله : ستاره ای، حاشیه دار، پرگلبرگ، جامی، فنجانی و قدحی که در رنگ‌های زرد، قرمز، نارنجی،ارغوانی و صورتی می‌باشند اشاره نمود. گل های لاله بومی مناطق سردسیر فلات ایران مخصوصا ایران، افغانستان و ترکیه می باشند .

امتیاز شما
[Total: 54 Average: 2.9]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال زیر را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.