غذاهای معروف سنتی تبریز

شهر تبریز بسیار زیبا و دیدنی می باشد,این شهر دارای جاذبه های گردشگری زیادی می باشد که ما در این پست برای شما غذاهای سنتی و معروف این شهر معرفی می کنیم.تنوع غذاها در شهر تبریز بسیاز زیاد می باشد از جمله انواع آش ها.

۱-کوفته تبریزی

معروف ترین غذای تبریز,کوفته تبریزی می باشد.اصلی ترین غذای سنتی تبریز کوفته ی این شهر می باشد که جز لذیذ ترین غذاهای سنتی و معروف تبریز که جز جاذبه های تبریز می باشد.در حال حاظر به دنبال پیشرفت ,طرز تهیه کوفته تبریزی نسبت به قبل کمی تغییر کرده است ,یعنی در گذشته برای تهیه‌ی کوفته، گوشت را در هاون سنگی می‌کوبیدند و سپس سبزیجات و لپه را به آن اضافه می‌کردند ,اما این روزها از گوشت چرخ‌کرده  استفاده می کنند .

۲-خورش هویج

یکی از غذاهایی که مردم تبریز دوست دارند,خورش هویج می باشد.اما هر کسی طعم این غذا را دوست ندارد.ما برای شما علاقه مندان به تنوع و گردشگران و توریست ها توصیه می کنیم برای یکبار هم که شده است از این خورش سنتی تبریز میل کنید.مواد تشکیل شده خورش هویج:هویج‌,مرغ یا گوشت,رب گوجه‌فرنگی,نمک و پیاز, آلو می باشد.

۳-کوکوی لوبیا سبز

یکی از قدیمی ترین غذاها در سر سفره افطاری مردم تبریز و همچنین برای مهمانی ها ,کوکوی لوبیا سبز می باشد.اگر شما در یکی از منازل تبریزی ها دعوت شوید حتما یک وعده از غذاهای آن ها برای شما کوکوی لوبیا سبز می باشد.این کوکواز : لوبیا سبز، گوشت چرخ کرده، سیب زمینی، هویج، پیاز، تخم مرغ و زعفران تشکیل شده است.

۴-دویماج

یکی از غذاهای سنتی تبریز که در وعده صبحانه یا عصرانه میل می کنند ,دویماج می باشد.دویماج از نان خشک تبریزی، پنیر محلی، کره، سبزی خوردن یعنی تره، جعفری، ترخون، پونه و گردو تشکیل می شود.

۵-آش اوماج

آش اوماج از غذاهایی می باشد که مردم تبریز بیشتر در فصل زمستان طبخ می کنند.این اش برای سرما‌خوردگی بسیار مفید است.این آش از پیاز فراوان، عدس، رشته یا اوماج ,ریحان، مرزه، تره، فلفل و زردچوبه تهیه می شود.

مطالب مرتبط