مکان های دیدنی سمنان

اواخر اسفند هوای بهاری در کشور ما ایران می باشد,سمنان هم یکی از استان های بکر و دست نخورده که طبعیتی متفاوت دارد که اواخر اسفند را می توانید به این استان سفری داشته باشید.اینگونه از سمنان برای شما بگویم که کویر، جنگل، مناطق خشک و بیابانی، مناطق سر سبز  را یکجا می توان در مصافتی به ابعاد ۲۰ کیلومتر مربع در استان سمنان می توان مشاهده کرد.این استان دارای شهرستان های خوبی می باشد که تجربه دو آب و هوای متفاوت را با طی کمتر از ۲۰ کیلومتر دارند.مناطق کویری استان سمنان در مناطق رضا آباد و خارتوران اما در شهرستان شاهرود اینگونه نیست و کلا جنگل ابر این شهرستان زبان زد بین گردشگران و مسافرین می باشد.

جاهای دیدنی سمنان

چشمه های آبگرم

یکی از مکان های معروف استان سمنان ,چشمه های آب گرم این استان می باشد که یکی از آنها در ۲۱ کیلومتری شمال غرب سمنان و ۱۸ کیلومتری غرب شهرستان مهدیشهر قرار دارند.این چشمه های اب گرم سمنان که بسیار معروف می باشد برای استفاده های درمانی با وجود ساخت استخر باعث شده است اهالی شهر سمنان و مسافرین هم از شهرهای اطراف سمنان به این چشمه ها بیایند و یک روز خوب همراه با استفاده های درمانی و تفریحی داشته باشند.

پیغمبران

یکی از مناطق خوش آب و هوای سمنان که در ۲۱ کیلومتری جاده اصلی تهران – مشهد می باشد,مقبره “سام” و “لام” از فرزندان نوح پیغمبر است.این مقبره علاوه بر جاذبه زیارتی به دلیل اب و هوای خوب و همچنین پوشش گیاهی و جانوری منطقه یکی از مکان های پر طرفدار سمنان برای گردشگران به شمار می رود.

آهوان

یکی از مکان های تاریخی گردشگری استان سمنان ,آهوان است.آهوان در ۳۰ کیلومتری سمنان و ۷۸ کیلومتری غرب دامغان واقع شده که با وجود باغها، کشتزارهای مختلف و استخرهای آبیاری منظره زیبایی را بوجود آورده اند .در این منطقه دو کاروانسرا یا رباط تاریخی به نام “رباط سنگی انوشیروانی” و “کاروانسرای شاه عباسی” در زمان های قدیم احداث شده است.قدمت این کاروانسرا به دوران شاه عباسی به سال ۱۰۹۷ هجری قمری در دوره صفویه بر می گردد.

بسطام

دومین شهر پرگردشگر استان سمنان ,شهر بسطام می باشد.این شهر در ۶ کیلومتری شاهرود و در مسیر جاده شاهرود- آزادشهر قرار دارد.یکی از آثار مذهبی که در این شهر معروف می باشد, آستان مقدس”امامزاده محمد (ع)”است.شهر بسطام علاوه بر مکان های مذهبی دارای جاذبه های گردشگری تاریخی، طبیعی، عرفانی می باشد که سالانه پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور است.

یکی دیگر از آثار پر بازدید شهر بسطام ,خصوصا برای گردشگران همسایه مانند پاکستان و کشورهای آسیای میانه آرامگاه عارف بزرگ شیخ ابوالحسن خرقانی است که گردشگران زیادی برای بازدید از این مکان مذهبی دیدن می کنند.

جنگل ابر

وجود جنگل های زیبا و معروف سمنان,مانند جنگل ابر که در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد ,این جنگل بسیار زیبا و بکر باعث جذب گردشگران زیادی شده است.این جنگل زیبا دارای چشمه سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع است که ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا آن را در نوع خود بی نظیر کرده است.

خوش ییلاق

یکی دیگر از مناطق دیدنی سمنان,پناهگاه حیات وحش “خوش ییلاق” در شمال شرقی شهرستان شاهرود است .این منطقه دارای زیستگاههای جانوری و پوشش گیاهی بی نظیر و متنوع می باشد که شامل جنگل، کوهستان، مرطوب خزری، دشت خشک و بیابانی است.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. حسن نوروزی گفت:

    عالیی بود مث همیشه