پیست اسکی بین المللی دیزین

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

بین‌المللی ترین پیست اسکی و بهترین پیست اسکی در ایران مجموعه پیست بین‌المللی اسکی دیزین است که توسط یک گروه خارجی که به دنبال اکتشاف معدن در بخش البرز مرکزی بودند در سال ۱۳۴۱ شناسایی شد.

سرپرستی آن گروه را کاظم گیلانپور، قهرمان و مربی وقت اسکی به‌عهده داشت و پس از کشف منطقه دو سال بعد نخستین دستگاه تله‌اسکی سیار در گردنه دیزین نصب شد تا اعضای تیم ملی بتوانند در این مکان تمرین کنند . البته پس از احداث جاده در سال ۱۳۵۱ و انجام کارهای زیر بنایی دیگر مجموعه پیست اسکی بین المللی دیزین بصورت کامل مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

پیست اسکی بین المللی دیزین در شمال کوه‌های تهران (منطقه گاجره) و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس، ۷۴ کیلومتر از شهر کرج و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده و ارتفاع بلندترین نقطه آن از سطح دریا ۳۶۰۰ متر می باشد و چهار تله‌کابین، دو تله‌سیژ، ۹ تله‌اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی را شامل می شود .

معرفی پیست اسکی بین المللی دیزین

از اوایل آذر تا اواسط اردیبهشت مدت زمان فصل اسکی در دیزین برای اکثر اسکی‌بازان می باشد .

پیست دیزین به عنوان اولین پیست اسکی ایران مورد تائید فدراسیون جهانی قرار گرفت و سال ۱۳۷۲ با نظر فدراسیون جهانی اسکی و همکاری متخصصان این رشته کلنگ احداث پیست اسکی روی چمن نیز دراین منطقه زده شد تا علاقه‌مندان به اسکی روی چمن بتوانند از این مجموعه استفاده کنند که باعث شده فعالیت مجموعه دیزین به فصل زمستان محدود نشود.

مطالب مرتبط