جاذبه های دیدنی دزفول

دزفول یکی از شهرستان های استان خوزستان می باشد که از جمله شهرستانی هایی می باشد که می توانید انواع جاذبه های دیدنی و تاریخی و همچنین منطقه های بکر را در یک شهرستان تماشا کنید.با ما همراه باشید تا دیدنی های دزفول را برای شما معرفی کنیم.

دیدنی های طبیعی زیادی در دزفول وجود دارد که ما در این مقاله از سایت گردشگرها چند مورد از این مکان ها برای شما معرفی میکنیم.دزفول یکی از شهرهای تاریخی و کهن جهان می باشد که آثار تاریخی و بسیار ارزشمندی درون خود جا داده است.شما می توانید یک سفر بسیار خوب به این شهر داشته باشید و انواع زیبایی ها بخصوص چشم‌اندازهای بی‌نظیر رودخانه دز را در خاطرات خود ثبت کنید.

 

آبشار شِوی

یکی از زیباترین آبشار های ایران که در دزفول قرار دارد ,آبشار شِوی می باشد.این آبشار تقریبا حدود ۱۰۰ کیلومتر از مرکز شهر دزفول فاصله دارد.اگر می خواهید به این آبشار بروید به یاد داشته باشید مسیر آن بسیار زیبا می باشد که شما را خسته نمی کند بلکه لذت زیبایی بهمراه دارد.آبشار شِوی ارتفاعی ۸۵ متری دارد که در خاورمیانه یکی از بزرگترین آبشارها شناخته شده است و در آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است.

 

رود دز و تفریحگاه ساحلی کله علی

یکی از مکان هایی که گردشگران زیادی در دزفول به خود جذب کرده است, رود دز و تفریحگاه ساحلی کله علی می باشد.اب زلال و پاک این رود که از زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته توانسته یکی از تفریگاه های بسیار خوب دزفول قرار بگیرید.

 

بقعه امامزاده رودبند

اما اماکن زیارتی و معروف دزفول را می توان بقعه امامزاده رودبند برای شما معرفی کنیم.این مکان در حال حاظر هم زیبایی خاصی دارد و هم یک مکان زیارتی می باشد که در قدیم معروف به سلطان علی سیاهپوش یا پیر رودبند بوده است که در قدیم به دزفول سفر کرده و با انجام کراماتی مردم دزفول را به آیین تشیع دعوت کرده است.

 

 

آسیاب های آبی دزفول

شما می توانید در بستر رودخانه دز آسیاب های آبی ببینید که در گذشته به‌عنوان بند و آسیاب کاربرد داشته است و عمده قدمت آن‌ها به دوره تاریخی صفویه و قاجاریه می باشد.

 

دره کول خرسون یا دره ارواح

اگر به دنبال یک مکان هیجان انگیز در دزفول می باشید می توانید دره ارواح را انتخاب کنید. شما می توانید در این دره جلوه‌های خارق‌العاده و متفاوتی مشاهده کنید و عکاسی خوبی داشته باشید.مسیر های تنگ و جذاب که سفری ماجراجویانه و هیجان‌انگیز شما را می تواند تکمیل کند.

 

 

مطالب مرتبط