آبشار شيطان کوه جاذبه دیدنی لاهيجان

جاذبه دیدنی آبشار شيطان کوه لاهيجان

در موقعیت جغرافیایی E500105 N371215 در استان گیلان یکی از جاذبه های گردشگری گیلان واقع در لاهیجان را می بینیم که به آبشار شيطان کوه شهرت دارد . در واقع آبشار شيطان کوه لاهيجان بر کوهی در شرق شهر لاهیجان و در استان گیلان ایران واقع شده که آبشاری مصنوعی بوده و از دل شیطان کوه به برکه ای در پایین کوه می ریزد .

جاذبه دیدنی آبشار شيطان کوه لاهيجان

شيطان کوه لاهيجان در گذشته منطقه شاه‌نشین کوه بوده که برای انبار کردن آب برای استفاده در امر آبیاری برکه‌ای با ۲۰۰ متر عرض و ۷۰ متر طول در جلوی آن قرار دارد که اکنون به استخر لاهیجان معروف است و امروزه برکه به دریاچه‌ای مصنوعی تبدیل شده که در میان آن جزیره‌ای وجود دارد و عمارت کوچکی در این جزیره خودنمایی می کند.

جاذبه دیدنی آبشار شيطان کوه لاهيجان

آبشار شيطان کوه لاهيجان از همین دریاچه‌ای مصنوعی برای تامین آب استفاده می کند و به وسیله پمپاژ آب از استخر تغذیه شده و حوضچه هایی برای تخلیه و حرکت آب در پایین آن احداث شده است .

جاذبه دیدنی آبشار شيطان کوه لاهيجان

اگر به لاهیجان و بازدید از جاذبه گردشگری آبشار شيطان کوه لاهيجان رفته باشید پس از پیمودن مسير بالای شيطان كوه به محوطه ای سبز و زيبا كه به “بام سبز” لاهيجان مشهور است می رسید که فضایی فوق العاده دل انگیزی داشته و بام سبز لاهیجان به وسيله گذرگاهی به قسمت جنوبی پاي كوه منتهی می ‌شود. بام سبز لاهیجان دارای حدود هزار پله سيمانی تا پاي كوه بوده و آبشاری زيبا و ديدنی از بدنه كوه به طرف پای كوه سرازير می‌شود و گردشگران با پشت سر گذاشتن بیش از ۷۵۰ پله که از کنار آبشار و پای کوه آغاز شده و از داخل درختان سر سبز می گذرد به قله کوه و بام سبز می رسند.

مطالب مرتبط