جاهای دیدنی چالوس

یکی از پر طرفدار ترین سفرها برای تهرانی ها چالوس می باشد.سفر به چالوس همیشه به جاده زیبای آن ختم نمی شود,بلکه شهرستان چالوس مکان های دیدنی بسیار زیبایی دارد که ما در این مقاله برای شما معرفی خواهیم کرد.

اگر قبل از سفر به شمال کشور مقصد چالوس را می خواهید برای گردشگری انتخاب کنید این مقاله را بخوانید تا یک سفر کوتاه و خوبی داشته باشید.مکان های دیدنی چالوس که بیشتر مقصد گردشگران می باشد عبارتنداز:آبشارهای اکاپل، هریجان و سواسره، دریاچه های ولشت و سد دریوک و همچنین پارک جنگلی بسیار زیبای این شهرستان که برای شما هریک معرفی خواهیم کرد.

 

اگر می خواهید یک روز بسیار خوب و به یاد ماندنی رو سپری کنید برای شما آبشارهای چالوس را پیشنهاد می دهیم.آبشار اکاپل چالوس در جنگل می باشد که باوجود ییلاقات کلاردشت و زیبایی طبیعی دریاچه ولشت یک منظره بسیار زیبا رو می توانید ببیند و لذت کافی ببرید.

از جمله آبشارهای دیگر چالوس می توان آبشار هریجان معرفی کرد.این آبشار در روستایی به نام همین اسم می باشد که در مقاربت گردنه هزارچم در راه تهران ـ چالوس با ارتفاع ۹ متر وجود دارد .این آبشار زیبا سنگی منظره خوبی دارد که برای یک سفر یک روزه شما بسیار عالی می باشد.

از مکان های دیدنی چالوس می توان پارک جنگلی آن برای شما معرفی کنیم ,این پارک جنگلی بسیار زیبا در ۷ کیلومتری جاده چالوس ـ تهران قرار دارد که از کنار آن رودخانه چالوس هم میگذرد و مکانی برای استراحت گردشگران هم وجود دارد.

پارک جنگلی نمک آبرود هم از مکان های با صفا و دیدنی به شمار می رود که دارای درختان بسیار بلند شمشاد می باشد .علاوه بر این جنگل می توانید به تله کابین نمک آبرود هم بروید که از مکان های مهم توریستی چالوس می باشد .این تله کابین در جنوب شرقی شهرک نمک آبرود قرار دارد که گردشگران و توریست های زیادی همیشه استقبال میکنند .

 

دریاچه چالوس هم جز مکان های پر طرفدار و زیبای این شهرستان می باشد که در روبروی دره ولی آباد هزارچم و در دامنه کوه دال کمر می باشد.این دریاچه حدود یک هکتار وسعت و همچنین عمق آن حدود ۵ متر با آب شیرین دارد که پرندگان بسیار زیبایی در اطراف آن همیشه وجود دارد از جمله غازها و مرغابی.

 

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. ALI گفت:

    سلام ودرود
    ممنون از مطالب مفیدتون
    موفق باشید