جاهای دیدنی بم

بیشتر افراد بم را به یاد زلزله و یا ارگ معروف آن می شناسند.شهرستان بم جز استان کرمان است که مکان های دیدنی خاصی دارد که قصد داریم برای شما معروف ترین آنها معرفی کنیم تا به این شهرستان هم سری بزنید .

ارگ بم

یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بم ,ارگ است که اگر بخواهیم کلی بگویم باید گفت از معروف ترین مکان های دیدنی استان کرمان ارگ بم می باشد.این ارگ زیبا با بیش از دوهزار و پانصد سال قدمت ثبت فهرست میراث جهانی یونسکو شده است.

یکی از بزرگترین مکان های خشتی جهان ارگ بم می باشد که با قدمت طولانی که دارد ,نمونه زیبای شیوه معماری ایرانی را می توان در بازدید از آن ببینید.اما به یاد دارید که در سال ۱۳۸۲ زلزله بم نیمی از این بنا را تخریب کرد و با خاک یکسان شده است.اما با پیگیرها و کمی تعمیر آن توانسته بازسازی شود و هنوز هم مکانی برای بازدید گردشگران و توریست های خارجی باشد.

دهبکری

از مناطق دیدنی و تفریحی بم که بسیار زیبا و شناخته شده است,روستای ییلاقی دهبکری است.این روستا تقریبا در ۵۰ کیلومتری شهر بم می باشد که وجود آبشار ها و کوه هایی که مناسب برای کوه نوردی می باشد ,این منطقه را تبدیل به مکانی تفریحی و گردشگری در بم تبدیل کرده است.

تل آتشین دارستان

منطقه تاریخی و با قدمتی چون قبل از میلاد مسیح که بر اثر کاوش‌هایی در بخش دارستان یافت شده است بسیار جالب می باشد.نمونه این آثار فقط در فلسطین یافت می شود اما با تفاوتی که آثار کاوش شده در بم وجود سفال می باشد که در فلسطین وجود نداشته است.پس حتما سری به این مکان خاص و تاریخی در بم بزنید.

مکان های دیدنی و معروف بم را برای شما معرفی کردیم,البته مکان های دیگر دیدنی دیگری هم دارد که ما سه اثر شناخته شده و معروف آن بیان کردیم.

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. وکیل املاک گفت:

    بم واقعا شهر زیبا و تاریخی البته ارگ به شکا قدیم نیست اما باز هم بر خلاف تصوری که خیلی ها از بم دارند مناطق و محله های بسیار خوبی دارد