تالاب استیل آستارا

ما ایرانی ها بیشتر در مسافرت خود در شهرها به نقاطی می رویم که معروف باشند,مثلا بعد از سفر به آستارا اغلب به بازارچه های مرزی این شهر می روند ,یا اینکه بعد از خرید برای تفریح به گردنه و تله کابین حیران و همچنین روستاهای مشهور دربند و کومه کوته، آبشار زیبا و تماشایی لاتون، ساحل صدف، بازار بزرگ ساحلی آستارا و باغ پرندگان می روند,اما در این پست از سایت گردشگرها ما قصد داریم مکان دیدنی که مانند نگینی در پای کوه می درخشد و شما را به گردشی جذاب دعوت می کند معرفی خواهیم کرد.

مکان بسیار دیدنی و جذاب آستارا ,تالاب استیل می باشد که شاید به اندازه دیگر جاذبه ها مشهور نباشند؛ اما مطمئنا جذابیت های خاص خود را دارند. این تالاب یکی از زیباترین تالاب های ایران است.

اگر بخواهیم تالاب استیل آستارا برای شما معرفی کنیم باید ابنگونه گفت که این تالاب یکی از زیباترین تالاب های ایران است.پس بدانید جذابیت ها و زیبایی های خاصی دارد خصوصا منظره ای زیبا از تالاب، کوهستان و جنگل را در کنار هم می توانید ببنید.

این تالاب زیبا در  ۷ کیلومتری جاده رشت به آستارا و درحدود ۱۳۸ هکتار مساحت دارد و در شمالی ترین نقطه استان گیلان قرار دارد.تالاب لستیل آستارا زیبایی های خاص خود دارد ,یکی از این زیباهای این تالاب درختان توسکای داخل آن است که با وزش بادهای محلی در آب به این سو و آن سو می روند و به همین دلیل اینجا به نام درختان شناور نیز مشهور است.

حالا برای علاقه مندان به گردشگری و ایرانگردی سوال پیش می آید که این تالاب چه دیدنی ها و تفریحاتی دارد,ما در این قسمت از معرفی برای شما زیبایی ها و فعالیت هایی که می توان در تالاب استیل انجام داد خواهیم گفت.

۱- تماشای چشم انداز اطراف تالاب و بهره بردن از طبیعت بی نظیر تالاب استیل

از نظر اکثر مردم بهترین جذابیت در این تالاب ,چشم انداز فوق العاده زیبا و طبیعت متفاوت و تماشایی ست که تالاب استیل پیش چشمان تان می آورد .همچنین آبی که در روز زیر نور آفتاب به مانند الماس می درخشد و ساکن و آرام روزگار می گذراند. حالا به تصویر پیش روی تان، پیش زمینه ای از کوه های سرسبز و پردرخت البرز را اضافه کنید که با قامتی بلند، در مقابل تان و پشت دریاچه قد علم کرده اند. کمی چشم بگردانید، در گوشه گوشه تالاب، نیزارها، زمین های کشاورزی، شالیزارها و خانه های کوچک و بزرگی وجود دارند که صجنه ای خارق العاده بوجود آورده اند.

۲- پرنده نگری

دومین مورد که جذابیت خاص را می توان نام برد در این تالاب ,وجود پرنده های نایاب می باشد که می توانید در این تالاب ببنید.این تالاب اولین مکانی در کشورمان است که پرنده های مهاجر در آن توقف می کنند.پرندگانی از جمله:باکلان ها، اگرت ها، ابیا، گاوچرانک، خوتکای سفید و مرغابی سانانی

(نکته قابل توجه این می باشد که شکار در این تالاب ممنوع می باشد)

۳- قایق سواری

در حال حاظر فقط تنها سرگرمی دریایی برای شما در این تالاب قایق سواری با قایق های پدالی  می باشد که بسیار عالی هست.شما می توانید در این تالاب پر از ارامش و سکوت با قایق روز خوبی را سپری کنید.

۴- عکاسی

هرجا زیبایی باشد,کلاس عکاسی هم برپا می باشد.سوژه های زیبایی برای عکاسی وجود دارد,حداقل شما را در چند ساعت می توان جذب عکاسی شوید.

نکات قابل ذکر برای شما که سفری خوب و متناسب با شرایط داشته باشید:

اگر قصد سفر در فصل بهار و تابستان دارید,بدانید  بهترین زمان ها برای سفر به تالاب استیل است هرچند در تابستان از سطح آب کاسته می شود و آن زیبایی همیشگی خود را از دست می دهد.

اگر قصد سفر در فصل پاییز و زمستان دارید,بدانید پاییز به دلیل فرارسیدن پرنده های مهاجر زمان خوبی برای سفر به تالاب استیل به ویژه برای علاقه مندان به پرنده نگری ست. البته توجه کنید که اگر در این موقع از سال قصد سفر به این منطقه را دارید حتما لباس گرم همراه ببرید.

در نزدیکی ها این تالاب خانه های بوم گردی و هتل وجود دارد و اگر قصد اقامت داشته باشید ,می توانید به این مکان ها مراجعه کنید.

مسیر دسترسی به تالاب استیل آستارا

آدرس: استان گیلان، آستارا، کیلومتر ۷ جاده رشت به آستارا

از هرجای ایران که می خواهید به دیدن تالاب استیل بیایید باید خود را به جاده آستارا-رشت (بلوار معلم) برسانید. راه دسترسی عمومی به تالاب و قسمت های مختلف آن به دلیل اینکه با حصاری از خانه ها، کارخانه ها و مزارع شخصی و زمین های هتل اسپیناس احاطه شده کم است. بهترین راه برای ورود به تالاب استفاده از قسمت شمالی آن است.

تصاویری از تالاب استیل آستارا

مطالب مرتبط