دیدنیهای آستارا

از شهرهای شمالی استان گیلان می توان آستارا نام برد.آستارا دارای مکان های دیدنی جذاب و طبیعت بکر و دیدنی می باشد.شما می توانید به آستارا سفر کنید و علاوه بر دیدن از مکان های دیدنی و بکر آن از خرید در این شهر هم لذت ببرید,زیرا مراکز خرید و بازارهای معروف استارا هم مثال زدنی می باشد.

ما در این مقاله از سایت گردشگرها قصد داریم مکان های دیدنی آستارا که می توانید در سفر به این شهر سری بزنید معرفی کنیم.با ما همراه باشید و در پایان می توانید نظرات خود را بعد از سفر به استارا و یا اگر سفری به این شهر داشته اید با ما و همچنین بازدید کنندگان این سایت به اشتراک بگذارید.

تالاب بین المللی استیل

این تالاب بسیار زیبا در چهار کیلومتری استارا و در حاشیه شهر تالش واقع شده است که شما می توانید به راحتی به این تالاب بروید و از چشم‌اندازهای طبیعی نظیر کوهستان، جنگل، مزارع و کشتزارها که زیبایی فوق العاده ای را بخاطر قرارگیری ریشه درختان این تالاب در آب بوجود اورده اند تماشا کنید و لذت زیبایی را حس کنید.

باغ پرندگان آستارا

اگر شما از سمت رشت قصد حرکت به سمت استارا دارید,در انتهای مسیر به استارا , ورودی جاده آستارا یک زمینی به مساحت یک‌هزار و ۵۰ متر مربع را تبدیل به باغ پرندگان کرده اند که این مجموعه دارای ۳۰۰ پرنده از ۶۰ گونه مختلف از جمله طاووس، قرقاول، طوطی، مرغ‌های تزیینی، سرسفید کاکلی، امپراتور، بلدرچین، کبک، بلبل، قناری، مینای سخنگو و همچنین پرندگان کم یاب و خاص در این باغ نگهداری و برای بازدید عموم می باشد.

بهشت کاکتوس‌ها

علاقه مندان به گل و گیاه خصوصا عاشقان کاکاتوس بدانید ,استارا یک مکان عالی برای دیدن کاکاتوس برای گردشگران و توریست ها اماده کرده است که حتی پیرترین کاکتوس خاورمیانه در این مجموعه نگهداری می‌شود.بدانید در بهشت کاکتوس ها استارا می توانید ۲۲۰۰ نوع کاکتوس از کشورهای برزیل، مکزیک و سایر کشورهای افریقا جنوبی نگهداری می شود.

روستای دربند

این روستا در ۷ کیلومتری جنوب‌غربی آستارا و از زیبا ترین روستاهای این شهر می باشد که می توانید زیبایی چند منظوره را از نزدیک ببیند و خاطره ها را با عکاسی از طبیعت زیبای این روستا به یادگار ثبت کنید.

تله کابین حیران

گردنه ی معروف حیران را همه شنیده ایم بعد از گذشتن از این گردنه زیبا که از نقاط گردشگری پرطرفدار ایران می باشد به مجموعه گردشگری حیران می رسید که می توانید با تله کابین در این منطقه یک مسیر رویایی سرسبز ۱۵۰۰ متری در پارک جنگلی فندقلو تجربه خوبی داشته باشید.

آبشار لاتون

این آبشار زیبا در ۱۵ کیلومتری جنوب آستارا می باشد که مرتفع‌ترین آبشار گیلان و ایران است.اگر قصد دارید به این آبشار بروید باید به روستای کوته‌کومه استارا بروید و سپس به آبشار لاتون می رسید.

ساحل صدف

از ساحل زیبای استارا هم برای شما یک مکان دیدنی و تفریحی معرفی کنیم.ساحل صدف استارا از تمیزترین و بکرترین مناطق ساحلی دریای خزر است.ساحل صدف استارا تقریبا در ۱۰ کیلومتری آستارا به سمت رشت می باشد که می توانید در این مکان چادر و یا در کمپ های خانوادگی یک روز خوب را کنار ساحل تجربه کنید.

مطالب مرتبط