آکواریوم اصفهان

یکی دیگر از مکان های تفریحی و هیجان انگیز ایران,تونل آکواریوم اصفهان می باشد.این آکواریوم در یک تونل شش کیلومتری و در عمق شش متری زمین ساخته شده است.

حدود ۳۵۰ گونه از ماهی ها کمیاب و بسیاز زیبا و همچنین دیگر آبزیان قاره های دیگر در این آکواریوم می توان تماشا کرد.تونل آکواریوم اصفهان با ایجاد ۳۳ آکواریوم پنج تا ۱۰ متری توانسته ماهی ها و آبزیان زیادی در این محل برای بازید و تماشای مردم بیرون بیاورد.

یکی از نکات بسیار جالب و تماشایی در این آکواریوم این می باشد که شما می توانید با پستانک و شیشه شیر به ماهی ها غذا بدهید.شاید برای شما این منطقی نباشد اما اینگونه می باشد.زیرا ماهی کوی یا کپور ژاپنی از کشور ژاپن به آکواریوم اصفهان اضافه شده است و این نوع ماهی را می توان با شیشه شیر غذا داد و این کار بسیار جذاب و دیدنی می باشد.

گونه های مختلف از ابزیان مانند ستاره های دریایی که بسیار زیبا می باشند,همچنین وجود ماهی یا بسیار جالب با اسم های تعجب آور مانند جراح ماهی ناسو یا همان جراح ماهی لب ماتیکی است.

یکی دیگر از زیبایی این آکواریوم در اصفهان وجود, اسب های دریایی می باشد.اسب های دریایی با سایر ابزیان و ماهی ها متفاوت می باشد سبک زندگی آنها,اینگونه که نوع ماده مانند دیگر ماهی ها تخم نمی ریزد و آنها را به حال خود رها نمی کند بلکه تخم ها را درون کیسه ای در بدن اسب دریایی نر می گذارد تا جنس نر تا هنگام خروج نوزاد از این تخم ها محافظت کند.طول مدت بارداری این اسب دریایی معمولا بین دو تا سه هفته متغیر است.

سایر ماهی هایی را که می توان در آکواریوم اصفهان مشاهده کرد:گربه ماهی دم قرمز (ردتیل)، پاکو، اسکار، بوفالو و سفره ماهی آب شیرین,کلون فیش، دلقک ماهی ها، آنتن ماهی، خفاش ماهی و… از دیگر گونه هایی هستند که در این مجموعه نگهداری می شوند.

مطالب مرتبط