جاذبه های گردشگری اندیمشک

در این مقاله قصد معرفی جاذبه های گردشگری اندیمشک داریم,اندیمشک از شهرهای شمال استان خوزستان است که اقوام لر بختیاری را در خود جای داده است. اندیمشک جز  شهرهای مهم استان خوزستان می باشد,این شهر سه استان خوزستان، کرمانشاه و لرستان را به یکدیگر متصل کرده است و اهمیت زیادی برای گردشگران دارد.

پل صیحه (آباره عباس خان)

در ایرانگردی و سفر به اندیمشک یکی از جاذبه های گردشگری این شهر پل صیحه اندیمشک از آجرسنگ، گل، آهنک و ساروج ساخته شده است که مربوط به دوران صفویان می باشد.نمونه این پل ها در ایران زیاد مشاهده می شود.این پل تاریخی در سال ۱۳۸۲ به عنوان میراث ملی به ثبت رسیده است که در سال ۱۳۷۹ شناسایی شده بود .این پل دارای ۱۲ دهنه با قوس ۶ متری و پایه های موج شکن ۱ متری می باشد که برای ذخیره و جلوگیری از اب این چنین محکم ساخته شده است.این پل در کیلومتری جاده اندیمشک به شوش و در حاشیه شرقی جاده واقعه شده است.

امامزاده احمد بن موسی

یکی از امام زاده های شهر اندیمشک که مردم معتقدند که این اما زاده از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است و شهرت به نام گگ احمد و سید احمد دارد ,این امام زاده در شمال شهر اندیمشک واقع شده است.

سد کرخه

سد کرخه در ۲۱ کیلومتری شهر اندیمشک قرار دارد که جز مکان‌های گردشگری در شهرستان اندیمشک است.این سد  مزیت های زیادی برای اندیمشک دارد از جمله :پیشگیری آن در بروز سیلاب ,تامین آب زمین‌های کشاورزی ,تولید حدود ۹۴۰ گیگا وات ساعت در سال انرژی برق‌آبی و همچنین در حال حاظر یکی از مکان های با صفا برای گردشگران شده است.

منطقه شکار ممنوع چهل پا

در منطقه چهل پا که از سال ۱۳۹۰ به عنوان یکی از مناطق حفاظت شده طبیعی کشور تحت مدیریت سازمان محیط زیست قرار گرفت است ,حیواناتی از قبیل بز، بلدرچین، کپک، گرگ، خرگوش، سگ آبی، خارپشت و برخی از پرندگان و دوزیستان زندگی می‌کنند .این منطقه حفاظت شده در حال حاظر در لیست مناطق گردشگری پرطرفدار در استان خوزستان است.

مطالب مرتبط