چهار رستوران در تهران

تیم “گردشگرها”امروز برای شما چند تا از بهترین رستوران های پایتخت ایران”تهران”را گردآوری کرده و به شما بازدیدکنندگان عزیز تقدیم میکند.

اولین مکان:

“رستوران البرز”است.

چلوکبابي البرز در سال ۱۳۴۶ توسط مرحوم “برماس” بنيان نهاده شد. از همان ابتدا هدف اين رستوران ارائه غذا با بهترين کيفيت و بالابردن استاندارد کاري در اين صنف بود. اين رستوران در سال ۱۳۵۰ به مکان فعلي آن يعني خيابان سهروردي شمالي نبش کوچه نيکوقدم، منتقل شد. در سال هايي که سيستم هاي مديريت جديد و استانداردهاي کيفي و بهداشتي چندان جايي در صنف رستوران و چلوکبابي نداشت، چلوکبابي البرز در تلاش بود تا سيستم مديريت جديد را در کار خود پياده سازي کند. سيستم هاي HACCP ، استفاده از متخصصين بهداشت، ايزو و سيستم هاي مديريتي، فرستادن افراد به خارج از کشور جهت ديدن دوره هاي تخصصي، همه و همه از جمله مواردي است که رستوران البرز در آنها پيش گام است.رستوران البرز امروزه با بيش از ۱۲۰ نفر پرسنل متخصص، دو سالن پذيرايي، و يک سالن VIP مصمم تر و منسجم تر از گذشته به مشتريان خود خدمت رساني مي کند.

رستوران البرز رستوران البرز رستوران البرز

دومین مکان:

“رستوران فرانسوی آنتروکوت”است.

کافه دو پاریس “آنتروکوت” توسط “خانم بوبیر” در شهر ژنو سوئیس در سال ۱۹۳۰ با موفقیت بی نظیر و غیر قابل تصوری روبرو شد. او با تهیه منوی ابتکاری و مخصوص خود به شهرت و موفقیت جهانی رسید.
منوی ویژه آنتروکوت شامل استیک مخصوص و یک نوع سس که با فرمول بین المللی تولید می شود، این منو همراه با سالاد ویژه و ابتکاری آنتروکوت سرو شده و سالاد ابتکاری آنتروکوت سس منحصر به فرد خود را دارد.
دسرهای مخصوص شامل پروفیت رولز و بستنی های مختلف با سس شکلات سرو می گردد. فرمول تهیه سس آنتروکوت هنوز هم فقط در اختیار رستورانهای تحت کنترل و وابسته آن می باشد.
رستورانها در سرتاسر دنیا سعی در تقلید این فرمول نموده اما هیچ یک از آنها نتوانستند سس مشابه و با کیفیت اصلی را تهیه نمایند.

رستوران فرانسوی آنتروکوت رستوران فرانسوی آنتروکوت رستوران فرانسوی آنتروکوت

سومین مکان:

“رستوران الیزه”است.

رستوران الیزه در بام تندیس و در فضایی بسیار دلپذیر شامل حدود ۷۰۰ متر مربع فضای سرپوشیده و حدود ۹۰۰ متر مربع فضای باز با چشم اندازی بی نظیر به مناظر پیرامونی، پذیرای شما میهمان عزیز میباشد. هدف از راه اندازی الیزه، ایجاد تجربه ای کاملاً متفاوت از فضا های مشابه بوده است، فضایی که در آن ذائقه چشایی و بصری میهمانان توامان ارضا شود. در این راستا پس از مدتها تلاش بی وقفه، طراحی رستوران الیزه به گونه ای انجام شد تا بتوان با استفاده از آخرین تکنولوژی های پخت و پز از کشور اطریش، مدرن ترین تجهیزات سالن جهت رفاه بیشتر میهمانان از کشور آلمان رفاه بیشتری را برای میهمانان فراهم ساخت. با توجه به نتایج تحقیقات و مطالعات انجام شده توسط تیم تحقیق و توسعه شرکت صبا، منوی رستوران الیزه برای اولین با در ایران با توجه به جمیع نظرات، سلائق و ترجیحات میهمانان آینده الیزه، طراحی و اجرا گردید. در این رابطه، شرکت صبا جهت ارائه غذا هایی با مزه های اصیل از شف بین المللی آقای تاشکران و تیم آشپزی ایشان از هتلهای بین المللی هیلتون دعوت بعمل آورد تا با هنر و دانش خود، لذت یک غذای فرنگی با تمام خصوصیاتی که شما در بهترین رستوران های اروپا را تجربه کردید، را به میهمانان خود هدیه دهد.

رستوران الیزه رستوران الیزه رستوران الیزه

چهارمین مکان:

“رستوران بوفالو”است.

در حوالی تئاتر شهر به خاطر موقعیت خاص خود از قدیم رستوران های بزرگ و با کیفیتی وجود داشته است. یکی از این رستوران ها بوفالو است که در محیطی نسبتا بزرگ و در دو طبقه منوی بسیار متنوع و کم نظیری را در اختیار شما قرار می دهد. البته نوع رستوران ،نحوه سفارش گیری و تحویل غذا شباهت زیادی به فست فودهای امروزی دارد. اما غذاهایی متنوع مثل انواع پاستا، پیتزا، غذاهای پرسی مثل بشقاب چینی، مکزیکی و لبنانی وجه تمایز بوفالو است. در بوفالو دنبال ساندویج نباشید چون حتی همبرگرو هات داگ هم پرسی سرو می شود.

رستوران بوفالو رستوران بوفالو – هتل در تهران رستوران بوفالو

مطالب مرتبط