گاردن گلو دبی

یکی از مکان های بسیار دیدنی دبی ,گاردن گلو می باشد.این مکان پیشرفته و دیدنی دبی در حال حاظر بزرگترین باغ نور دنیا است که با ترکیب هیجان انگیز و چشمنوازی از تندیس های نورانی و بزرگ عروسک ها از جمله پنگوئن ها ماداگاسکار تا فانوس های رنگین بازدید کنندگان را غافلگیر میکند.

شما در این مکان دیدنی دبی می توانید نورهایی ببنید که شما هیجان زده شوید.متفاوت ترین نورها که بسیار جذاب و مخصوص عکاسی و خصوصا عکس سلفی می باشد.

شما در زمان سفر به دبی حتما یک الی دو ساعت وقت برای دیدن گاردن گلو برنامه ریزی کنید و این پارک را جز دیدنی های متفاوت دبی که مجسمه های نورانی هنرِ دست بیش از ۵۰۰ هنرمند است که با استفاده از چراغ های کم مصرف ال ای دی و وسایل بازیافتی مانند قوطی های دارو و بطری های بلااستفاده تهیه شده اند را ببنید.

اگر به گاردن گلو دبی سری بزنید,شما انواع  تندیس حیوانات تا ماکت ساختمان های مشهور امارات همچون برج خلیفه و مسجد شیخ زاید را خواهید دید که بسیار دیدنی و زیبا می باشد.

علاوه بر زیبایی های نورانی در این پارک,قسمت دیگر این پارک جذابیت و دیدنی خاص دیگر دارد از جمله پارک یخی و پارک دایناسور می باشد که هیجان انگیز می باشد.

اگر بخواهیم گاردن گلو را برای شما بیشتر معرفی کنیم با ما همراه باشید:

۱- پارک نور

این پارک بزرگ که بیشتر به پارک نور دبی معروف می باشد ,خود به پنج قسمت تقسیم می شود که بخش اول و دوم پارک نور شما را به صرفه جویی در منابع انرژی، حفظ حیات وحش و کاهش زباله ها راهنمایی می کند.اما بخش سوم پارک نور متفاوت تر است و تندیس های غول پیکر و نورانی را می بینید که شما را به یک ماجراجویی جادویی در دنیای زیرآب دعوت می کند.همچنین بخش چهارم پارک نور شما را به سافاری متفاوتی در دبی می برد.اما پنجمین بخش پارک نور دبی پارک هنر می باشد که باید حتما به این پارک سری بزنید.

۲- پارک دایناسور

شما با دیدن پارک دایناسور های گاردن گلو هیجان انگیز می شود,در این بخش از پارک شاهد ربات های غول پیکر دایناسورها هستند که به خوبی مشابه دایناسورها شبیه سازی شده اند و اگر حواس‌تان به کودکان‌تان نباشد، به راحتی می توانند آن ها را باور کنند و از آن ها بترسند.

علاوه بر جذابیت این قسمت برای شما آموزش و اطلاعاتی در مورد  ۳۴ نوع دایناسور مختلف ارائه می شود.

۳-پارک یخی

اگر به دبی سفر کرده باشید در فصل تابستان می دانید که تابستان های دبی چقدر گرم می باشد.اما در این پارک,مجموعی طراحی شده است که بسیار زیبا می باشد.پارک یخی دبی که از  ۵۰۰۰ تُن یخ درست شده است بسیار زیبا می باشد.در این قسمت از پارک شما با دمای  ۷- تا ۸- درجه سانتیگراد مواجه می شوید که  تندیس های یخی اثر ۱۵۰ هنرمند از کشورهای مختلف دنیا که بصورت تراشیده اند مشاهده کنید.

۴- شب های جادویی

جدید ترین قسمت گاردن گلو دبی بخش شب های جادویی است که با وجود فانوس های غول پیکر و شبیه سازی های نورانی حیوانات بسیار زیبا می باشد.

۵- دنیای رنگارنگ

وقتی که شما در یک شب برای بازدید از گاردن گلو دارید ,بخش دنیای رنگارنگ که سطل های بزرگ نور و رنگ را می بینید بسیار ذوق زده می شوید.واقعا بسیار جالب و زیبا می باشد.

۶- خیابان شادی

اگر اخبار گردشگری را دنبال کرده باشید,به یاد دارید که در سال قبل یکی از خیابان های دبی را به نام خیابان شادی نام گذاری کردند که حواشی بوجود آورد.گاردن گلو دبی هم به دلیل هم سو بودن با اسم خیابان دبی ,یک بخش را با نام خیابان شادی طراحی کرده است که شما می توانید در این بخش تندیس هایی از چند فرد خوشحال و در حال رقص و طرب ببینید.

۷- هشتگ دبی من

در سال های گذشته دبی برای اینکه در شبکه های مجازی هم بتواند بیشتر شناخته شود,هشتگی با متن دبی من نام گذاری کردند که گردشگران و توریست های که از دبی عکس و فیلم برای ثبت خاطرات خود انجام میدهند با این هشتگ ثبت کنند.گاردن گلو دبی هم مکانی برای عکاسی زیبا می باشد , باغ نورانی با ساخت این تندیس نورانی در راستای این شبکه و موضوع اجتماعی انجام داده است.

۸- دنیای دریا

گاردن گلو دبی یک مجموعه بی نظیر تفریحی می باشد که در آن می توانید دنیای زیرآب را هم تماشا کنید.

۹- جنگل خوشحال

اما بخش دیدنی گاردن گلو دبی با اسم جنگل خوشحال برای شما معرفی میکنیم که این بخش شامل حیوانات قد و نیم‌قدی که در هم آوایی رنگین و نورانی شادی خود را به نمایش می گذارند ,برای بازدید طراحی شده است.

هزینه و مسیر بازدید از گاردن گلو دبی

گاردن گلو در پارک زعبیل دبی قرار دارد که فاصله آن تا مرکز شهر  ۱۱ کیلومتر است.برای رفتن به گاردن گلو می توانید با اتوبوس های شماره ۲۷، ۲۹، ۵۵ و ۶۱  بروید.اگر قصد دارید با تاکسی بروید که به راحتی تاکسی بگیرید و مقصد را بگویید شما را به این مجموعه دیدنی در دبی میبرند.هزینه ورودی تاکسی های دبی ۱۲ درهم امارات (معادل ۳۳,۱۶۰ تومان) است و به ازای هر کیلومتر حدود ۲ درهم امارات (معادل ۵,۵۲۰ تومان) به کرایه افزوده می شود.

هزینه ورودی گاردن گلو دبی

بلیت بزرگسالان برای پارک نور + پارک دایناسور + پارک هنر: ۶۵ درهم امارات (معادل ۱۷۹,۶۱۰ تومان)
بلیت بزرگسالان برای پارک یخی: ۴۵ درهم امارات (معادل ۱۲۴,۳۵۰ تومان)
کودکان تا ۳ سال: رایگان

قوانین ورود گاردن گلو دبی

۱-دقت داشته باشید که امکان ورود هیچ گونه خوراکی و نوشیدنی را به داخل پارک ندارید.

۲-همچنین بدانید نمی توانید توپ، اسکوتر، دوچرخه و حیوان خارنگی را به درون پارک ببرید.
۳-درون گاردن گلو تنها در بخش های مشخص شده حق کشیدن سیگار دارید.
۴-شما بایدبه تمام قوانین ذکر شده بر روی علائم و تابلوها توجه کنید. در صورتی که از قوانین پیروی نکنید، کارکنان پارک این حق را دارند تا شما را از پارک بیرون کنند.

شنبه تا پنج شنبه: ۱۶:۰۰ تا ۲۳:۰۰
جمعه: ۱۶:۰۰ تا ۰۰:۰۰

توجه داشته باشید در روزهای شنبه تا پنج شنبه، باجه بلیت فروشی تا ساعت ۲۲:۱۵ و در روزهای جمعه تا ساعت ۲۳:۰۰ باز خواهد بود.

آدرس: امارات متحده عربی، دبی، جاده شیخ زاید، ورودی ۶ و ۷ پارک زعبیل

مطالب مرتبط