بلیت الکترونیک دبی (نول کارت)

شما که قصد سفر به دبی دارید باید بدانید شرایط استفاده از حمل و نقل عمومی در دبی چگونه است.دبی شهری پیشرفته و مدرن می باشد که برای جابه جایی با مترو و همچنین اتوبوس نمی توانید کرایه ها را با پول نقد حساب کنید.بلکه بصورت پیشرفته یعنی داشتن نول کارت یا همان بلیت الکترونیک دبی داشته باشید تا بتوانید هزینه را پرداخت کنید.

گردشگرانی که با تور دبی به این شهر پیشرفته سفر کرده اند بدانند که در مجموع ۴ نوع متفاوت به نام نول کارت وجود دارد که شما می توانید در جابه جایی از وسایل نقیه دبی استفاده کنید که هر یک از انها متفاوت می باشد.

نول کارت چهار نوع وجود دارد که عبارتند از:نول کارت قرمز، نول کارت طلایی، نول کارت نقره ای و نول کارت آبی.

۱- نول کارت قرمز

نول کارت قرمز مخصوص افرادی است که سفر چند روزه به دبی دارند یعنی سفره ۷ روزه .نول کارت قرمز را از هر دستگاه فروش بلیت در دبی می توانید تهیه کنید که می توانید از آن برای پرداخت هزینه مترو، اتوبوس و یا اتوبوس آبی استفاده کنید.

هزینه نول کارت قرمز ۲ درهم امارات است که اعتبار آن ۹۰ روزه و شما می توانید حداکثر ۱۰ بار از آن استفاده کنید.نکته مهم برای خرید نول کارت قرمز این است که فقط می توانید از آن برای یک وسیله عمومی استفاده کنید,یعنی فقط در اتوبوس ها و یا فقط در متروی دبی قابلیت استفاده از آن را خواهید داشت.

۲- نول کارت نقره ای

اگر بصورت مداوم به دبی میروید ,می توانید نول کارت قرمز به قیمت ۲۵ درهم امارات از تمام دفاتر فروش بلیت، ماشین های فروش بلیت، دفاتر خدمات مشتری RTA و یا نمایندگی های آن ها تهیه کنید.نول کارت نقره ای دارای ۵ ساله و قابلیت شارژ شدن دارند و می توانید تا ۵۰۰۰ درهم امارات شارژ کنید و از آن برای به صورت نامحدود و همزمان برای تمام گزینه های مختلف حمل و نقل عمومی دبی استفاده کنید.

۳- نول کارت طلایی

بلیت الکترونیک پیشرفته دبی که نول کارت طلایی می باشد خدمات بیشتری نسبت به نول کارت نقره ای دارد.قیمت نول کارت طلایی ۲۵ درهم امارات است که ۱۴ درهم امارات آن شارژ اضافه نول کارت خواهد بود.برای خرید نول کارت طلایی می توانید به دفاتر فروش بلیت مترو مراجعه کنید.تفاوتی که با نول کارت نقره ای دارد در این است که راحتی بیشتری را به شما هدیه می دهند، چرا که با داشتن نول کارت های طلایی و با پرداخت هزینه‌ای بیشتر، می توانید از بخش های درجه یک سیستم حمل و نقل عمومی دبی استفاده کنید.

۴- نول کارت آبی

نول کارت آبی بیشتر مخصوص شهروندان دبی می باشد.قیمت این نول کارت ۷۰ درهم امارات که ۲۰ درهم اعتبار نول کارت خواهد بود.برای خرید این نول کارت می توانید به دفاتر فروش بلیط مراجعه کنید.به یاد داشته باشید این کارت پیشرفته را اگر گم هم کنید ,افراد دیگر نمی توانند سو استفاده کنند.

نکات مهم برای استفاده از نول کارت در دبی

۱-برای پرداخت هزینه مترو و اتوبوس در دبی حتما باید نول کارت داشته باشید.

۲-با داشتن نول کارت می توانید در تاکسی های آبی و قایق هم استفاده کرد.

۳- با داشتن هر نول کارت فقط یک شخص می تواند استفاده کند.

۴-کودکان ۵ ساله و زیر ۵ سال احتیاجی به داشتن نول کارت ندارند.

۵-با سوار شدن حمل و نقل عمومی در دبی و نداشتن نول کارت شما ۱۴ درهم امارات جریمه خواهید شد.

۶-در هنگام خرید نول کارت نیاز به کارت شناسایی نمی باشد.(فقط برای نول کارت آبی کارت شناسایی نیاز می باشد.)

۷-برای خرید نول کارت های آبی ارایه عکس و کپی شماره ملی الزامی است.

مطالب مرتبط