جاذبه های گردشگری در تور مسافرتی هانگزو چین

هانگزو یکی از شهرهای کشور چین است که به دلیل دارا بودن مناظر طبیعی و البته با شکوه شهرت پیدا کرده است. شاید باورتان نشود اما سالانه تا ۲۰ میلیون نفر از مردم دنیا به دیدار این شهر تاریخی می روند و از آن دیدن می کنند. طبیعت این منطقه بسیار جذاب و بکر است و ساکنین آن از منابعی بهره مند هستند که تاریخ بسیاری از آن ها را به هزاران سال قبل نسبت داده اند. در این مقاله می توانید جاذبه های گردشگری هانگزو را یکی یکی بشناسید.

دریاچه آبی که در این شهر قرار دارد جزو اولین زیبایی هایی است که هر گردشگری دوست دارد آن را ببیند. این دریاچه از سه ناحیه به تپه های خوش فرم مرتبط است. برای دیدار از این دریاچه لازم است که به غرب این شهر بروید و جویای این دریاچه باشید. از آن جا که این دریاچه قرن ها یک جاذبه گردشگری ناب به شمار می رفته کماکان محبوبیت خود را حفظ کرده است و محل آمد و شد بسیاری از توریست های خوش ذوق است.

در گذشته این دریاچه محل استراحت و تفریح خاندان سلطنتی بوده و به همین دلیل است که حالا هم رونق دارد. مجموعه دریاچه و محیط اطراف آن به صورت یک باغ سنتی چینی شهرت پیدا کرده که طبیعت آن زبانزد است. تپه های حوالی این دریاچه با شکل و شمایل خاصی رشد پیدا کرده اند که دیدن آن ها و دقت به خلقت آن ها خالی از لطف نیست. اما آنچه که بیشتر نظر گردشگران را به خود جلب می کند درخت های در هم تنیده با چشمه های جوشان و آب های روانی است که در این طبیعت به هم گره خورده اند. علاوه بر جاذبه های طبیعی در این مکان شما می توانید از دیدن مجسمه های مختلف و البته معماری های جذاب نیز لذت ببرید. در واقع اینجا مقری برای دید و بازدید از مجسمه ها و هنرهایی است که بیان گر فرهنگ و روسم چینی ها است. اگر نامی از   ژنرال یو فی (Yue Fei) شنیده باشید قطعا می دانید که او یک جنگجوی قهار بوده که به دست رقیبش کشته می شود. این فرد برای چینی ها مورد احترام است و آرامگاهش را در این محل بنانهاده اند.

 تپه ای که در این منطقه قرار دارد می تواند بستر خوبی برای مشاهده زیبایی های منطقه به طور یک دست باشد.

هانگزو دارای جذابیت های زیادی است که می توانید چند روز را به این شهر اختصاص دهید که از جمله آن ها می توان به مجسمه گو آن یو در هانگزو چین اشاره داشت.

 مهم ترین مناطق گردشگری هانگزو در تور مسافرتی چین به صورت زیر معرفی می شوند:

  باغ گیاه شناسی هانگزو

 باغ گیاه شناسی هانگزو یکی از مهم ترین مراکز گردشگری و علمی است که در زمینه گیاه شناسی و نباتات مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از تحقیقاتی که منجر به تولید داروهای گیاهی می شوند از این جا شروع می شوند. در این منطقه می توانید از گیاهانی که شاید تا کنون شکل شان را هم ندیده باشید دیدن کنید

چشمه ببر دونده

این چشمه نیز به دلیل وجود آب روان و چشمه هایی که آب زلال آنان نقره فام است، و کیفیت فوق العاده ای دارد مشهور شده است. شما می توانید با گشت و گذار در این منطقه روحیه تان را حسابی تازه کنید

کوهستان پوتوشان

این منطقه از جمله جاهایی است که قرن هاست مورد لطف توریست ها است. شما می توانید با دیدن از این منطقه، در کنار ساکنانی که سال های سال به پیشرفت آن کمک کرده اند اوقات خوشی را سپری کنید. برای حضور در این مکان لازم است که ادوات کوه نوردی و تجهیزاتی مثل لباس گرم برای بچه ها در فصول خاص به همراه داشته باشید.

 برکه ماهی قرمز

اگر به ماهی قرمز علاقه دارید می توانید به این برکه بیایید و ماهی هایی را مشاهده کنید که نمادی برای  زندگی و تحرک اند. این برکه در مرکز پرک ساحلی گل ها در هواکانگ گوانیو واقع شده است.

  دریاچه هزار جزیره کوچک (Qian Dao Lake)

دریاچه هزار جزیره هم از جمله زیبایی های طبیعی در این شهر است. هانگزو بیش از هر چیز دارای جاذبه های گردشگری طبیعی است که می تواند به شما کمک کند یک گشت و گذار روح افزا داشته باشید.

امواج رودخانه کیانتانگ (Qiantang)

این امواج برای بسیاری از افراد دیدنی است. از آن جا که در روز هجدهم هشتمین ماه میلادی، این موج ها شکل می گیرند بسیاری از مردم دنیا برای دیدن آن ها دور هم جمع می شوند و از دیدن این رویداد طبیعی لذت می برند. از جذابیت این امواج می توان به ارتفاع ۹ متری، صدای دهشت انگیزی شبیه رعد و برق و البته صدای یورتمه اسب اشاره کرد.

  موزه ها

موزه ها از جمله مکان های دیدنی هستند که قدمت و تاریخ کشور چین را به روی اورده اند و موجب می شوند گاهی با یک دیدار یک ساعته سال ها به گذشته سفر کنید.

موزه ابریشم

از جمله این موزه ها می توانبه موزه ملی ابریشم که اولین موزه چین می باشد اشاره کرد. برای آشنایی با فرهنگ ابریشم می توان از این موزه دیدن کرد. با تحقیقاتی که داشته ام هنوز نتوانسته ام موزه ای برتر و بزرگتر از این موزه در این رده در دنیا پیدا کنم.

موزه چای

 در مزارع کاشت چای لانگجینگ و در حوالی دریاچه غربی این موزه جذاب رخ می نماید. در این باره می توانید در مورد تاریخ چای و تولید آن اطلاعاتی کسب کنید.

 هانگزو دارای جاذبه های طبیعی زیادی است که می توانید پیش از سفر خود با راهنمای تور در آژانس مربوطه صحبت کنید و از کم و کیف و مسیر آن ها مطلع شوید تا بتوانید از سفر خود نهایت استفاده را ببرید.

در این باره آیا دیدگاهی دارید؟ تا کنون به کدام بخش های چین سفر کرده اید؟ تجربیات خود را با گردشگرها در میان بگذارید.

مطالب مرتبط