مجسمه گو آن یو، هانگزو چین

کشور چین با هزاران سال قدمت و فرهنگی غنی دارای جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را در خود جای می دهد.آثار باستانی و تاریخی زیادی ازهزاران سال قبل در این کشور وجود دارد اما به تازگی در پارکی در شهر هانگزو (Jingzhou)، استان هوبی (Hubei) واقع در کشور چین مجسمه ای عظیم از یک جنگجوی شجاع چینی که در تاریخ چین بسیار تاثیر گذار بوده ساخته شده است.

 

این مجسمه که ارتفاع ۴۸ متری دارد بر روی پایه ای به ارتفاع ۱۰ متر قرار گرفته است و وزنی بالغ بر ۱۳۲۰ تن را داراست

مجسمه فوق مربوط به یکی از ژنرال های چینی در قرن سوم میلادی است که سلاحی بزرگ و تبر مانند در دست دارد که “تیغه هلالی اژدهای سبز نامیده می شود.”

 

 

این ژنرال که “گو آن یو” نام داشته است در دوری پر از اغتشاش در تاریخ چین زندگی می کرده است که با توجه به دلاوری های وی در تایخ چین جاودانه شده است. در حدی که چینیان  و به خصوص مردم ناحیه جنوبی چین اورا می پرستند و داستانهایی آمیخته با افسانه های فراوان در وصف وی وجود دارد.

مجسمه وی در حال حاضر در تمامی رستوران ها، مراکز خرید و… وجود دارد.

همچنین مجسمه ای از “گو آن یو ” در زادگاه وی واقع در استان  شانشی (Shanxi) کشور چین واقع می باشد که ارتفاع آن در حدود ۶۱ متر با احتساب پایه ۱۹ متری ان است.

ژنرال “گو آن یو” که در دوره سه امپراطوری چین می زیسته است در حال حاضر یکی از اسطوره های بزرگ چینی است و حتی داستان زندگی وی در رمانی مشهور چاپ گردیده است. مردم چین وی را در حد خدایان دانسته و افسانه های بسیاری را از او نقل می نمایند.

با این وجود بعید نیست که این مجسمه عظیمی به زودی به نماد اصلی کشور چین بدل گردد.

مطالب مرتبط